Antalya Kepez Belediyesi’nin destekleriyle Antalya Down Sendromlular ve Engelliler Derneği tarafından kurulan Sevgi Atölyesi, sevgiler üretmeye devam ediyor.  Özel bireylerin el sanatlarını öğrenerek, el ve iş becerilerini geliştirdiği, aile ekonomilerine katkı sağladığı ve sosyalleşme imkanı bulduğu Sevgi Atölyesi’nde, emek emek üretilen ürünler sergilendi. Özel Çocuklar El Emeği Sergisi, Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın, Down Sendromlular ve Engelliler Derneği Başkanı Gülcan Ay, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çamlıbel Halk Eğitim Merkezi yetkilileri, özel çocuklar ve ailelerinin katılımlarıyla açıldı. Serginin ilk açılış konuşmasını Sevgi Atölyesinin Öğretmeni Kamile Kuşdemir gerçekleştirdi. Kuşdemir, Sevgi Atölyesinde sadece özel çocukların değil, özel annelerin de mesleki eğitimler aldığını belirterek, her nokta da kendilerine destek sağlayan Kepez Belediyesi’ne teşekkür etti.  

EĞİTİMLERLE ÜRETEBİLİR YAŞAMA KATILIM

Sevgiler Ureten Atolyeden Anlamli Sergi 2 (Small)

Turizmin başkenti Antalya’da fiyatları gören tatilciler neye uğradıklarını şaşırdılar Turizmin başkenti Antalya’da fiyatları gören tatilciler neye uğradıklarını şaşırdılar

Down Sendromlular ve Engelliler Derneği Başkanı Gülcan Ay da, derneğin 2013’de, Sevgi Atölyesi’nin de engelli bireylerin becerilerini geliştirmek ve aile bütçelerine katkı sağlamak amacıyla 2019’da kurulduğunu hatırlattı. Sevgi Atölyesi ile engelli bireyler ve özel annelerin eğitimlerle üretken ve üretebilir yaşama katılımlarının sağlandığını vurgulayan Dernek Başkanı Ay, çalışmalarına destek veren Kepez Belediyesi, Halk Eğitim Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, STK ve tüm kamu kurumlarına teşekkür etti.

Sevgiler Ureten Atolyeden Anlamli Sergi 4 (Small)

Down Sendromlular ve Engelliler Derneği’nin farklı projelerle sürdürülebilir ekonomiye katkı sağlamaya yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini de belirterek, yine Kepez Belediyesinin destekleriyle kolonya üretim tesisi kurarak, Antalya’da bir ilki gerçekleştirme yolunda adımlar attıklarını da sözlerine ekledi.  

BAŞKAN KOCAGÖZ’ÜN SELAMLARINI İLETTİ

Sevgiler Ureten Atolyeden Anlamli Sergi 3 (Small)

Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın da, sergi açılışına katılarak özel çocuklar ve özel annelerin mutluluğuna ortak oldu. Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün selamlarını ileterek konuşmasına başlayan Başkan Yardımcı Yalçın, “Bizler her zaman sizlerin yanındayız. Kapılarımız her zaman sizlere açık.

Sevgiler Ureten Atolyeden Anlamli Sergi 7 (Small)

Lütfen çekinmeden taleplerinizi ve isteklerinizi her zaman bize iletin.” dedi. Başkan Yardımcısı Yalçın, açılış konuşmalarının ardından 700 ürünün sergilendiği sergiyi gezdi. Sergilenen ürünler hakkında Down Sendromlular ve Engelliler Derneği Başkanı Gülcan Ay’dan bilgi aldı.  

Sevgi Atölyesinde üretilen ürünlerin satışından elde edilecek gelirler yine emeğin sahibi özel çocuklar ve annelerine verilecek.

Kaynak: KONYAALTI BELEDİYESİ / BÜLTEN