Komedi Dükkanı ile başlayıp Türk televizyonlarına yeni bir soluk getiren Tolga Çevik, Türk komedisinin sevilen isimlerindendir. Bu sebeple özel hayatı da merak edilmektedir. Eşi Özge Çevik kimdir hayranları tarafından araştırılmaktadır.

Ünlü komedyenin eşi Özge Çevik’e yakından bakalım…

Ozge Cevik Kimdir 12

Özge Çevik Kimdir?

Ünlü komedyen Tolga Çevik eşi Özge Çevik ile ilişkisini genellikle gözlerden uzakta yaşamayı tercih ediyor. Fakat başarılı ismin eşinin Cem Yılmaz'ın kardeşi olduğunu duyanlar hem şaşırıyor hem de Özge Çevik kimdir sorusunun cevabını araştırıyor.

Özge Çevik 30 Mayıs 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın kardeşi olan Özge Yılmaz Çevik 3 kardeşin en küçüğüdür. Babası Arif Yılmaz Sivas, Gürünlü, Annesi Sebahat Yılmaz ise Selanik göçmenidir.

İlk, orta ve lise eğitiminden sonra Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2004 yılında Tolga Çevik ile dünyaevine girmiştir. Tolga Çevik ve Özge Yılmaz Çevik çiftinin bu evlilikten Tan Çevik ve Tuna Çevik isminde 2 çocuğu olmuştur.

Özge Çevik Kaç Yaşında?

1982 yılında doğan Özge Çevik 2024 yılı itibarıyla 42 yaşındadır.

Özge Çevik Ne İş Yapıyor?

Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Özge Çevik’in çalışma hayatı hakkında detaylı bilgi bulunmamaktadır.

Özge Çevik ve Tolga Çevik Nasıl Tanıştı?

Tolga Çevik çıktığı programlarda genellikle eşinden de bahsetmektedir. Eşi ile tanışma hikayesini de bu şekilde hayranları ile paylaşmıştır.

Tolga Çevik’in anlattığına göre ünlü komedyen eşi Özge Yılmaz ile bir arkadaşlarının mekânında tanışmıştır. Tanıştıkları gün aynı masada oturup uzun uzun sohbet edip gülmüşlerdir. Tolga Çevik tanışmalarından sonraki yarım saat içerisinde “Galiba biz seninle evleneceğiz.” demiştir. Özge Çevik’in “Galiba ben de öyle hissediyorum.” yanıtı üzerine çift daha ilk tanışmalarında evliliğe dair adım atmıştır.

Ozge Cevik Kimdir 13

Tolga Çevik Kimdir?

Özge Çevik kimdir sorusunu cevaplarken eşi Tolga Çevik’e de değinmek gerekmektedir.

Tolga Çevik 12 Mayıs 1974 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Aslen Mersinli olan Çetin Çevik ve Reyhan Çevik çiftinin büyük oğludur. Bahariye İlkokulu'nu bitirmesinin ardından Özel Doğuş Lisesi'nde ortaokulu ve liseyi bitirmiştir. Tolga Çevik ilk tiyatro çalışmalarını da bu okulda yapmıştır. Kendi anlatımına göre tiyatroya ilgisini gören okul müdürü onun için okulda bir sahne yaptırmıştır. Liseler arası yarışmalarda en iyi oyuncu ödülleri alan Tolga Çevik, okuluna bunun gibi birçok ödül kazandırmıştır.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı seçmelerinde elenmesi üzerine Yeditepe Oyuncuları adlı tiyatroya katılmıştır. 1996 yılında Central Missouri State Üniversitesi'nin Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur.

Tolga Çevik Amerika’daki eğitimi sırasında Amerikalı aktör Robin Williams başta olmak üzere birçok oyuncu ve tiyatrocudan eğitim almıştır. Ayrıca Tolga Çevik’in Amerika’da okuduğu dönemler bir fast food dükkanında çalıştığı ve orada geçirdiği bir kaza sonucu dizinden ameliyat olduğu bilinmektedir.

Amerika'daki eğitimini tamamladıktan sonra Hadi Çaman Tiyatrosu'nda profesyonel oyunculuk hayatına başlamıştır. BKM oyuncusu olan Tolga Çevik, genellikle BKM yapımı film, dizi ve oyunlarda rol almıştır.

Çocukluğundan beri oyuncu olmak istediğini dile getiren Tolga Çevik çeşitli türlerde tiyatro oyunları oynamıştır. Yakın zamanda katıldığı bir programda sırtındaki bir anomali sayesinde Notre Dame’ın Kamburu tiyatrosunda Quasimodo rolünü kostümsüz canlandırdığını esprili bir dille anlatmıştır.

Komedi Dükkanı isimli program ile Türk televizyonlarına farklı bir konsept ile giriş yapan Tolga Çevik bu konsepti farklı isimlerle günümüzde de sürdürmektedir.

Tolga Çevik Kaç Yaşında?

1974 yılında doğan Tolga Çevik 2024 yılı itibarıyla 50 yaşındadır.

Tolga Çevik Boyu Kaçtır?

Tolga Çevik 1,78 metre boyundadır.

Tolga Çevik Kiminle Evli?

Tolga Çevik, Cem Yılmaz’ın kız kardeşi Özge Çevik Yılmaz ile evlidir. Çift 2004 yılında dünyaevine girmiştir.

Ozge Cevik Kimdir 16

İrfan Değirmenci Evli Mi? Kaç Yaşında? Çocuğu Var Mı? İrfan Değirmenci Evli Mi? Kaç Yaşında? Çocuğu Var Mı?

Tolga Çevik Çocukları

Özge Çevik kimdir sorusu dışında merak edilen bir diğer konu da çocukları olmuştur. Çiftin hayatlarının merkezinde olan çocukları merak edilmektedir. Tolga Çevik’in kaç çocuğu var sorusu hayranları tarafından araştırılmaktadır.

Çiftin Tan ve Tuna adında iki çocuğu vardır. Tolga Çevik programlarına zaman zaman çocuklarına da dahil etmiştir. Tolga Çevik’in aktardığına göre ikisinin de televizyon dünyasına merakları vardır.

Kaynak: HABER MERKEZİ