Geçtiğimiz hafta Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde bulunan oteller bölgesi Kızılot Mevkii’nde 90 milyon liraya 7 bin 514 metrekarelik arsa satılmıştı. Antalya Manavgat Kızılot Mahallesi 217 ada 3 parseldeki 7 bin 514 metrekare yüzölçümlü taşınmazı ise Binbay Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi satın almıştı. Binbay Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin 2018 yılında AKP adayı adayı olan Bedrettin Binbay olduğu, kamu ihalelerine giren şirketin 40 farklı ihaleden 8 milyar liralık iş yaptığı ulusal medyada yer almıştı.

Aybastı’da yarı finale 3 Antalyalı kaldı… 2024 Aybastı’da yarı finalistler belli oldu… Çeyrek finalde paşanın büyük aslanı, küçük aslanını yendi… Aybastı’da yarı finale 3 Antalyalı kaldı… 2024 Aybastı’da yarı finalistler belli oldu… Çeyrek finalde paşanın büyük aslanı, küçük aslanını yendi…

DÖRT ARSA DAHA SATILACAK

Henüz bu olay konuşulurken, Resmi Gazete Antalya’da turistik bölgelerde 4 ayrı arsanın yine Özelleştirme İdaresi tarafından satışa çıkarıldığı duyuruldu.

Arsalardan ilki Alanya İlçesi Kargıcak Mahallesi’nde. 722 ada 3 parsel numaralı arsa bin 501 metrekare. İhale şartname bedeli 7 bin 500 TL olan arsa için 2 milyon lira teminat isteniyor. Antalya’nın Alanya İlçesi’ne bağlı turist Kestel Mahallesi’ndeki 1017 ada 6 parsel numaralı arsa bin 2 metrekare büyüklüğe sahip. 5 bin TL dosya parasının ödeneceği arsanın teminat bedeli ise bir milyon 250 bin TL.Yine aynı yerde Kestel Mahallesinde bulunan 1010 ada 9 parsel numaralı bin 2 metrekare büyüklüğündeki arsa için de bir milyon 250 bin TL teminat ödenmesi gerekiyor. Dosya bedeli ise 5 bin TL.

Alanya Kestel Arsa (Small)

YİNE MANAVGAT KIZILAĞAÇ'TA SATILACAK

Son olarak geçtiğimiz günlerde çok konuşulan satışın olduğu Manavgat’ın Kızılağaç Mahallesi 248 ada 7 ve 251 ada 1 parsel numaralı toplam 5 bin 361 metrekare arsalar bütün halinde satılacak. Buranın geçici teminatı 3 milyon lira. 7 bin 500 TL ise dosya parası ödenecek.

DİĞER İLLERDE DE SATIŞLAR VAR

Antalya’daki satışların yanı sıra Aydın Didim’de 2, Aydın Kuşadası, Malatya Battalgazi, Kırşehir merkez, Sakarya Arifiye, Yalova’da da birer arsa satılacak. Antalya'daki arsalara talip olanların 30 Temmuz 2024  günü kadar teklif vermeleri gerekiyor. Diğer illerdeki satışlarıda ise Aydın Didim'dekiler ve Malatya 31 Temmuz 2024, Kırşehir, Sakarya, Aydın Kuşadası için  1 Ağustos ve Yalova için 2 Ağustos'a kadar teklifiv verilmesi geerkiyor. Bu arasaları kimlerin alacağı ise merakla bekleniyor.

Muhabir: NİHAT TOKLU