Altın fiyatları düşer mi? İslam Memiş'ten yorum geldi: Gram altın için fiyat verdi Altın fiyatları düşer mi? İslam Memiş'ten yorum geldi: Gram altın için fiyat verdi

Yıllardır bir türlü satılamayan Markantalya yeninden satışa çıkıyor. Resmi Gazete'de geçtiğimiz yıl Aralık ayında satılması gereken AVM'nin yeniden satış ailanı yayaınlandı. Kadıahmetoğulları Asfalt İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret AŞ'ye ait 3 adet taşınmaz ile menkullerin bir araya getirilerek Fon Kurulu Kararı ile oluşturulan ve "Markantalya Gayrimenkulleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü" ihale edilecek.

TMSF'nin ilanında ''Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (“Fon”) kayyım olarak atandığı Kadıahmetoğulları Asfalt İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait 3 adet taşınmaz ile menkullerin bir araya getirilerek “Fon” Kurulu Kararı ile oluşturulan ve satışına karar verilen “Markantalya Gayrimenkulleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü”, 6758 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanun’un 19 ve 20’nci maddeleri ile 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 134’üncü maddesi ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Tarafından Ticari ve İktisadi Bütünlük Oluşturan Mahcuzların Satışına İlişkin Yönetmelik kapsamında, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle cebri icra yoluyla haciz, rehin gibi yasal takyidatlardan ari olarak ihale şartnamesinde (“Şartname”) belirtilen kayıt ve şartlarla satışa çıkarılmıştır.'' denildi.

6 Aralık'ta satışa çıkarılan ve içerisinde Isparta Meydan AVM'ninde bulunduğu iki AVM 3 milyar 950 milyon lira muhammen bedel ile satılacaktı.  Ancak bu kez satışta muhammen bedel 72 milyon 500 bin lira olarak belirlendi. İhaleden nelerin çıkarıldığı bilinmiyor. İhaleye katılabilmek için 7 milyon 250 bin lira teminat yatırılması ve 19 Mart saat 16.00'ya kadar teklif verilmesi gerekiyor. İhale, 20 Mart'ta saat 11.00'de TMSF'nin Esentepe'deki binasında yapılacak.

Muhabir: NİHAT TOKLU