Stund-Up gösterileri ile adını duyurmayı başaran komedyen Seda Yüz, ırkçılık hakkında yaptığı açıklamalar ile sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. Pes sunucusu olan Seda Yüz son olarak Jiklet YoTube kanalında Pes isimli programı Pınar Fidan ile sunuyor. Programda Fransızlar hakkında söyledikleri ise kısa sürede sosyal medyada tıklanma rekorları kırdı. Fransızları sevmediğini söyleyen Yüz, ırkçılık olarak söylemiyorum ama sevmiyorum sözlerini kullanması üzerine sosyal medyada gündem oldu. Peki Seda Yüz kim, nereli, kaç yaşında, evli mi?

Seda Yuz Nereli (Small)

Aydın’ın dünyaca ünlü mavi sularına bayrak müjdesi Aydın’ın dünyaca ünlü mavi sularına bayrak müjdesi

SEDA YÜZ NERELİ? KAÇ YAŞINDA?

Seda Yüz, 1985 yılında İstanbul’da doğdu.  39 yaşında olan ünlü komedyen, sosyal medyada paylaştığı stand-up videoları ile adını duyurmayı başardı. Küçük yaşlardan itibaren sosyal medyaya ilgisi başlayan Yüz, şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’nda oyunculuk eğitimi aldı. Ardından Marmara Üniversitesi’nde Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Bölümden mezun olmasının ardından bir bankada pazarlama departmanında görev yapmaya başladı. Ancak tiyatroya olan ilgisi daha ağır bastığı için bankacılık sektörüne veda etti.

Seda Yuz (Small)

SEDA YÜZ KİMDİR?

Sosyal medyada paylaştığı videolar ile ünlenen Yüz, 2012 yılında Ümit Doğan ile beraber GRİ Sahne’yi kurdu. Tiyatro oyunlarında oyunculuk ve yönetmenlik yapan Yüz, sosyal medya videoları ile adını birçok kişiye duyurmayı başardı.

SEDA YÜZ EVLİ Mİ?

Evli ve 2 çocuk annesi olan ünlü komedyenin kiminle evli olduğu ise bilinmiyor.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN