Deprem Olmayan İller: Türkiye'de Deprem Riskinin En Az Olduğu Yerler! Deprem Olmayan İller: Türkiye'de Deprem Riskinin En Az Olduğu Yerler!

Ankara’da Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Genel Federasyonu yönetimi 4 Temmuz 2024 Perşembe günü (bugün) belirlenecek. Federasyonda Antalya’dan temsilci gösterilmemesine ise Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Eski Başkanı Niyazi Özçelik tepki gösterdi. Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan’ın daha önce tutuklanması ve şu anda ise mahkeme sürecinin hala devam ediyor olması nedeniyle temsilci olarak gösterilemediğini dile getiren Özçelik, temsilciliğin Alanya’ya kaldığını ifade etti.

Mehmet Ali Alkan (Small)

“ANTALYA İTİBARSIZLAŞTIRILIYOR”

Federasyonda Antalya’dan temsilci gösterilmemesinin Antalya’yı itibarsızlaştırdığını belirten Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Eski Başkanı Niyazi Özçelik, konuya tepki gösterdi. Kendilerinin konuya tepki göstermesi üzerine Alanya’dan temsilci gösterildiğini ifade eden Özçelik şu şekilde konuştu:

“Daha önce Mehmet Ali Alkan vardı. Antalya Şoför Odasının Başkanı kim ise temsilcimiz o oluyordu. Şimdi 2 adayın listesinde yer bulamadı. Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası, Antalya'nın en büyük esnaf odası. Türkiye'de sayılı illerden, büyük odalardan bir tanesidir. En çok üyeye sahip oda ama tabi başkan yargılandığı için, bu kadar şaibeli olaylar olduğu için ve de ceza aldığı için temsilci olarak gösterilmedi. Her ne kadar ‘Aklandım’ diye insanları kandırsa da normalde düzeltme mahkemesi devam ediyor. Mahkemeyi uzatma yolundalar, dönemi tamamlamak için sürekli rapor alıyorlar. Esnafı ve milleti böyle kandırıyorlar ve biz burada da itibarsızlaşıyoruz. Şu an Antalya Şoförler Odası'nda hangi aday kazanırsa kazansın Antalya'yı temsil edemeyecek. Ana oda gösterilmedi. Bizim buradaki tepkilerimizden sonra ilçe odalardan Alanya ve servisçileri temsilci olarak gösterildi.”

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN