Antalya’nın Kepez girişinde bulunan ve ayrı girişlerle Burdur- Korkuteli- Duacı-Liman Kavşağının birleşim noktası olan ana kavşağa sürücülerisyan ediyor. “Maddi hasarlı kazalara neden olan bu kavşağın artık Antalya trafiğinin yükünü kaldıramıyor” diyen şoförler, kavşağın bir an önce yeniden düzenlenip genişletilmesi gerektiğini belirttiler.

Başkan Yücel Alanya esnafına müjdeyi verdi Başkan Yücel Alanya esnafına müjdeyi verdi

Soforlerin Kavsak Isyani Gorsel

Şehir merkezine giriş noktası olan kavşak sabah ve akşam saatlerinde mesai saatlerinde her gün sık sık tıkanıyor. Trafik ışıkları olduğu halde bu kavşaktan polis kontrolünde çıkış yapabildiklerini söyleyen sürücüler Antalya-Burdur yolundan liman veya şehir merkezine girmeye çalışan tırlar, iş makinaları ve kamyonlar yüzünden çok zor duruma düştüklerini ifade eden şoförlerden Ali Yamanoğlu ve Yusufcan Taşar, “Her gün aynı sorunu yaşıyoruz. Mesai saati dışında gitmeye çalışıyoruz, yine aynı sorunlarla karşılaşıyoruz. En çok sorunu Burdur yolundan gelirken kavşakta sıkıntı var. Buranın bir an önce düzenlenmesi ve mevcut kavşağın elverdiği ölçülerde genişletilmesi ya da başka bir çözüm yolu bulunması şart” şeklinde konuştular.

Özellikle sürücüler, tırların kör noktalarında kendinden küçük araçları bu kavşakta görememelerinden de kaynaklı sorunlar olduğu da belirtildi. GÜNAY SARI ANTALYA GÜNDEM

Editör: Ali Cem Çon