Yağlı Güreş sezonu 4. turnuvası Balıkesir’in Gömeç İlçesi Ulubeyler Mahallesi’nde yapılıyor. Ev sahipliğini Gömeç Belediye Başkanı Melih Bağcı yaptı. Bu yıl 3. düzenlenen güreşlere toplam 24 başpehlivan katıldı. 28 Nisan 2024 günü Kumluca’da güreşen başpehlivanlar, kısa bir hazırlıktan sonra Gömeç’e geldiler. Güreşleri çok sayıda izleyici takip etti.

BU YILIN BİRİNCİLERİ YOK

Bu yıl düzenlenen ilk 3 organizasyonda birinci olan başpehlivanlar Gömeç’e gelmediler. Menemen Güreşleri’nin kazanan Mustafa Batu, Kumru Belediyesi Fizme Dereköy Güreşlerini kazanan Recep kara ve son olarak Kumluca’da altın madalyayı kazanan Fatih Atlı Gömeç Güreşleri’ne katılmadılar. Bu arada kura çekimi sırasında yağmur ve dolu yağdı. Bu nedenle güreşler gecikmeli başladı.

Gomec Guresleri Orhan Okulu Ismail Balaban (Small)

GÜREŞLERE KATILAN BAŞPEHLİVANLAR

Güreşlere İsmail Balaban, Orhan Okulu, İsmail Koç, Ertuğrul Dağdeviren, Ünal Karaman, Hasan Cengiz, Enes Doğan, Ramazan Bircan, Turan Balaban, Hamza Özkaradeniz, Erkan Ertan, Kaan Kaya, Ali Güngör Ekin, Arif Akın, Onur Şenel, Menderes Saltık, Recep Taslak, Yalçın Öncül, Mecit Yıldırım, Fatih Koyuncu, Fatih Çakıroğlu, Hüseyin İyican, Serkan Serttürk, Süleyman Aykırı.

2024 Kağıthane Çeyrek 2. tur güreşleri sona erdi… Peki hangi başpehlivanlar tur atladılar? Hangi güreşçi yaralandı? 2024 Kağıthane Çeyrek 2. tur güreşleri sona erdi… Peki hangi başpehlivanlar tur atladılar? Hangi güreşçi yaralandı?

GÖMEÇ GÜREŞLERİ İLK TUR EŞLEŞMELERİ

Orhan Okulu – Süleyman Aykırı (puanlamada)

İsmail Koç - Yalçın Üncül

Ertuğrul Dağdeviren - Hasan Cengiz (puanlamada)

Turan Balaban - Mecit Yıldırım

İsmail Balaban - Ramazan Bircan

Onur Şenel - Menderes Saltık

Ünal Karaman – Ali Güngör Ekin

Enes Doğan - Hüseyin İyican

Erkan Ertan - Kaan Kaya

Fatih Koyuncu - Fatih Çakıroğlu

Hamza Özkaradeniz - Arif Akın

Recep Taslak - Serkan Serttürk.  

İKİNCİ TURA KALAN BAŞPEHLİVANLAR

Orhan Okulu, Yalçın Üncül, Ertuğrul Dağdeviren,  Turan Balaban, İsmail Balaban, Menderes Saltık, Ünal Karaman, Enes Doğan, Kaan Kaya, Fatih Koyuncu, Hamza Özkaradeniz, Recep taslak

Muhabir: AYŞEM SİCİM