Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Nail Kamacı’nın Alanya’da katıldığı bir toplantıda fenalaşarak hastaneye kaldırılması sebebiyle yakınları endişelendi.  Nail Kamacı’nın durumunun iyi olduğu belirtildi.

Bugün Alanya’da katıldığı bir toplantı sırasında bilinmeyen bir sebeple baygınlık geçiren CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı hastaneye kaldırıldı. Nail Kamacı’nın baygınlık geçirmesi sebebiyle etrafta tedirginlik yaşandı. Apar topar Alanya Özel Anadolu Hastanesine kaldırılan Nail Kamacı’nın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Fgthyujgtfr

NAİL KAMACI KİMDİR?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Nail Kamacı 1959 yılında Antalya Yenice’de dünyaya geldi. İlk ve orta okulunu Kumluca’da tamamlayan Kamacı lise eğitimini ise Antalya Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimleri için Ankara’ya giden Nail Kamacı,  Gazi Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ardından yön değiştirerek Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetiminde alanında yüksek lisans yaptı.

Hicbir Sey Eskisi Gibi Olmayacak 6001

Mezuniyetinin ardından bir süre makine mühendisliği yapan Kamacı ardından Makine Mühendisleri Odası İl Temsilciliği Sekreteri ve TMMOB delegesi olarak görev aldı.

Burdur’daki cura projesi Burdur’daki cura projesi

Siyasi kariyeri 1988 yılında başlayan Kamacı Demokrat Halkçı Parti Antalya İl Yönetimi görevini yaptı. İlerleyen yıllarda CHP’nin Antalya merkez ilçe başkanlığı ve CHP Antalya Milletvekili olarak görev yaptı. 2023 yılında ise şu anki görevi CHP Antalya İl Başkanı olarak kariyerini sürdürdü.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA