Yağlı güreşte heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Bir yandan turnuvalar devam ederken, güreş camiası bir istifa ile sarsıldı. Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Yağlı Güreş Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz görevinde istifa etti.

Konuyla ilgili Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu tarafından açıklama yapıldı. Federasyon tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Yağlı Güreş Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz sağlık nedenleri nedeniyle görevinden affını istemiş ve bu talep federasyonumuz yönetim kurulunca uygun görülmüştür.

Merkez Hakem Komitesi Metmet Yilmaz (Small)

ŞÜKRÜ KAZAN ATANDI

Yeni Yağlı Güreş Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı’na Federasyon Başkanı Yağlı Güreş Baş Danışmanlığı görevini yürüten Şükrü Kazan atanmıştır. Mevcut Yağlı Güreş Merkez Hakem Kurulu başkanlık değişimi dışında görevine aynen devam etmektedir.
Eski MHK Başkanımız Mehmet Yılmaz’a çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyor ve MHK Başkanlığı görevine atanan Şükrü Kazan’a da başarılar diliyoruz.
Ayrıca Sabri Geçer ve Yaşar Kale Yağlı Güreş Gözlemciler Kurulu üyeliği görevine atanmışlardır. Kendilerine görevlerinde başarılar dileriz.”

2024 Kabulbaba Güreşleri’nde şok sonuç… Peki hangi Antalyalı ünlü başpehlivan ilk turda güreşlere veda etti? 2024 Kabulbaba Güreşleri’nde şok sonuç… Peki hangi Antalyalı ünlü başpehlivan ilk turda güreşlere veda etti?

KAZAN’IN YERİNE YILMAZ GELMİŞTİ

Daha önce Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Yağlı Güreş Merkez Hakem Kurulu Başkanı olan Şükrü Kazan Federasyon Başkanı Yağlı Güreş Baş Danışmanlığı görevine atanmış, yerine de Mehmet Yılmaz geçmişti. Yılmaz’ın istifasının ardından Kazan eski görevine yeniden atanmış oldu.

Yeni Atanan Sukru Kazan (Small)

ŞÜKRÜ KAZAN KİMDİR?

Samsun doğumlu olan Şükrü Kazan minder güreşlerinin ardından yağlı güreşe geçti. Çok kez Kırkpınar’da çeyrek final oynayan Kazan’ın çok sayıda mobilyası bulunuyor.

Muhabir: AYŞEM SİCİM