Antalya'nın en büyük ilçesi olan Kepez Belediyesi'nde AK Parti'den 3 dönem belediye başkanlığı yaptıktan sonra Cumhur ittifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ancak seçimleri kazanamayan Hakan Tütüncü'nün bakan yardımcısı olacağı ileri sürüldü.

CHP adayı Muhittin Böcek'in seçimleri kazanmasının ardından eski başkan Tütüncü seçim sonrası Antalya'da pek görünmedi. Yakın mesai arkadaşları bile Tütüncü'nün telefonlarına çıkmamasından yakındı. Eski Başkan Tütüncü en son siyasi ortamda seçim sonrası İl Başkanı Ali Çetin'in verdiği ve seçimi kazanan belediye başkanları ile kaybeden adaylara verdiği yemekte görüntülenmişti.

ÖZHASEKİ'NİN YARDIMCISI MI OLACAK?

Hakan Tütüncü'nün son günlerde adı siyasi kılislerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak anılmaya başlandı. Henüz yaşı genç olduğu için mutlaka AK Parti tarafından değerlndirileceği düşünülen Tütüncü'nün adı AFAD ile de anılmıştı. Ankara'da bulunan Kepez Belediyesi eski Başkanı Hakan Tütüncü'nün bazı görüşmeler yaptığı ve bu görüşmeler sonucu Tütüncü'nün Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhasaki'nin yardımcısı olabileceği ileri sürüdü.

Hakan Tutuncu Manavgatta 25826 (Medium)

Alanya’da rekor operasyon… Alanya sokakları huzura kavuştu Alanya’da rekor operasyon… Alanya sokakları huzura kavuştu

ÖZHASEKİ'YE BENZİYOR

Bakan Mehmet Özhaseki'de Kayseri Melikgazi Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra 17 yıl Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış, 2019 yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuş, seçimleri kaybetmişti. Özhaseki geçtiğimiz yıl daha önce de yaptığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na yeniden atanmıştı. Tütüncü ile bu anlamda olan benzerliği de dikkat çekiyor.

TÜREL OLAMAMIŞTI

AK Parti adına iki dönem Antalya Büyükkşehir Belediye Başkanı olan Menderes Türel iki kez de seçimi kaybetmişti. Geçtiğimiz dönem seçimi kaybettikten sonra adı sürekli Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı olarak anılan Türel bu göreve bir türlü getirilmemişti. Türel bir türlü Bakan Yardımcısı olamazken Tütüncü'nün bunu başarıp başaramayacağı ise merakla bekleniyor.    

Muhabir: YAPRAK ÖZER