İklim değişikliği nedeniyle birden ısınan havalar nedeniyle sokakta dolaşan can dostlar için su ve mama isteniyor. Döşemealtı Çıplaklı bölgesinde başıboş gezen ve parkta oynayan çocuklara saldıran köpeklerde ilgililerce toplanıp, barınağa götürüldü.

Sokak Hayvanları (3)

Döşemealtı Çıplaklı mahallesinde sokakları dolaşan hayvan sever gençler, duyarlı vatandaşları sokak hayvanları için birlik ve beraberlik içinde olmaya davet etti. İsimlerini açıklamak istemeyen bir grup hayvan sever genç, ellerinde kedi ve köpek yavrusu olduğunu ifade ederek,” Sahiplenmek isteyenlere verebiliriz. Bir de sokak hayvanları için duyarlı vatandaşlardan su ve mama istiyoruz. Maddi durum nedeniyle mama olmasa bile en azından kapı, duvar, ağaç diplerine bir kap su konsun” şeklinde konuştu.

Sokak Hayvanları (2)

 Öte yandan Burdur- Antalya karayolu bölgesinde oturan Çıplaklı Mahallesi sakinleri de park ve bahçelerde başıboş dolaşan birçok köpeğin parklarda oynayan çocuklara saldırdığını ifade ederek, gençlerden köpeklerin barınaklara götürülmesini istedi.

Sokak Hayvanları (1)

Muğla bu satışı bekliyor… Kapış kapış bilet alıyorlar Muğla bu satışı bekliyor… Kapış kapış bilet alıyorlar

Gençler özel araçlarıyla topladıkları köpekleri kendi özel barınaklarına götürdü. Bir grup gencin sadece ikisini götürdüğü köpeklerin geri kalanını da Büyükşehir Belediyesi görevlileri barınağa götürmek için topladı. ayfer

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK