Kırkpınar öncesi ünlü başpehlivanlar bu yıl ilki düzenlenen Afyonkarahisar 1. Şuhut Karaadilli Yağlı Güreşleri’nde karşı karşıya geldiler. Toplam 400 pehlivanın katıldığı güreşlerde 10 başpehlivan kol bağladı.

GÜREŞLERE KATILAN BAŞPEHLİVANLAR

Güreşlere Orhan Okulu, Yusuf Can Zeybek, Mustafa Taş, Osman Aynur, Enes Doğan, Mustafa Batu, Ramazan Bircan, İbrahim Çoraman, Ünal Karaman, Ali Altun

Aybastı’da Megastar Ali Gürbüz ile Paşa’nın aslanı Orhan Okulu finalde kapıştılar! Seyirciler izlemeye doyamadı… Peki Aybastı’da altın kemeri kim kuşandı? Aybastı’da Megastar Ali Gürbüz ile Paşa’nın aslanı Orhan Okulu finalde kapıştılar! Seyirciler izlemeye doyamadı… Peki Aybastı’da altın kemeri kim kuşandı?

İLK TUR EŞİLEŞMELERİ

Afyonkarahisar 1. Şuhut Karaadilli Yağlı Güreşleri’nde ilk turda 2 güreş yapıldı. Mustafa Batu ile İbrahim Çoraman, Yusuf Can Zeybek ile Ünal Karaman eşleşti. Rakiplerini mağlup eden Musfata Batu ile Yusuf Can Zeybek çeyrek finale kaldılar.

Orhan Okulu Kimdir Ebedi Keme (1)

ÇEYREK FİNAL EŞLEŞMELERİ

Orhan Okulu - Yusuf Can Zeybek

Mustafa Taş - Ali Altun

Mustafa Batu – Osman Aynur

Enes Doğan - Ramazan Bircan 

BU GÜREŞ NEFES KESTİ

Çeyrek final karşılaşmasında Mustafa Taş Ali Altun’u, Mustafa Batu Osman Aynur’u, Enes Doğan ise Ramazan Bircan’ı yendi. Güreş severler ise nefeslerini tutarak erken final olan Yusuf Can Zeybek Orhan Okulu arasında yaşandı. Son derece çekişmeli geçen güreşleri Orhan Okulu kazanarak adını yarı finale yazdıran 4’ncü başpehlivan oldu.

YARI FİNALDE PAŞANIN ASLANLARI GÜREŞTİ

Öte yandan yarı finalde Muratpaşa’nın iki başpehlivanı eşleşti. ‘Paşa’nın aslanı’ diye bilinen Orhan Okulu ile ‘Paşa’nın yavru aslanı’ diye anılan Enes Doğan yarı finalde rakip oldular. Güreşi Orhan Okulu kazanarak adını finale yazdırdı.

İkinci yarı final karşılaşmasında ise Antalya Büyükşehir güreşçiler Musfata Taş ile Mustafa Batu karşı karşıya geldi. Mustafa Batu, Mustafa Taş’ı mağlup ederek finalde Orhan Okulu’nun rakibi oldu.

Muhabir: AYŞEM SİCİM