Acun Ilıcalı'nın liderliğinde gerçekleşen acil durum konseyinde alınan kararlar ve Sema ile Pınar'a yönelik uygulanacak cezalar heyecanla bekleniyor. Survivor izleyicileri, Sema ve Pınar arasındaki olayın nasıl sonuçlanacağını ve programın bundan sonraki seyrini merakla bekliyor.

Öte yandan, Sema Aydemir kimdir sorusu da sıkça soruluyor. Milli sporcu olarak tanınan Sema Aydemir, atletizmde önemli başarılar elde etmiş bir isimdir. Ancak yaşadığı olaylar ve tartışmalar, onun Survivor macerasının kritik bir dönemeç haline gelmesine sebep oldu.

65Dd022Ff157Ed70Dce4Bbe5

SEMA DİSKALİFİYE Mİ OLDU

Acun Ilıcalı ise alınan kararı şöyle açıkladı;

SURVİVOR ELEME ADAYI 20 Nisan belli oldu || SURVİVOR 2024 kim potaya girdi, 3. dokunulmazlığı kazanan takım SURVİVOR ELEME ADAYI 20 Nisan belli oldu || SURVİVOR 2024 kim potaya girdi, 3. dokunulmazlığı kazanan takım

"Bizi 10 yıldır tanıyorsun ki, bizim en çok istemediğimiz şey yarışmacı kaybetmek. Buralarda hiç bir zaman o onu dedi bu onu dediye taviz vermedik. Hata yapmadık demiyoruz. Konu şu; görüntüleri defalarca izledik. Baraka itibariyle senin birinci derece fiziksel temasın var. Yaşam alanındaki bölüm bizim için çok hassas. Ama yaşam alanında şiddet başka bir boyut oluyor. İkinci partide fiziksel temasın devam ediyor. Bir karar verilmesi gerekiyor bu olayla ilgili. Arkadaşlarla konuyu değerlendirdik. Olayı defalarca izledik. Diğer yarışmacılarla da konuştuk. Yaptığımız değerlendirmeler sonucunda; açıkçası bize çok değer katan bir yarışmacısın. Bizim için değerin çok yüksek. Sen bana göre örnek bir annesin. Hayatı tek hareketiyle değil genele bakarak karar veririm her zaman. Yaşanan bu olay bizim çizgimizin dışına taştığı için bir karar vermek zorundayız ve bu karara göre Sema seni maalesef Survivor 2024'ten ayırmak zorundayız."

SEMA AYDEMİR KİMDİR?

Sema Aydemir, 1985 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Milli sporcu olarak katıldığı 400 metre engelli yarışlarda kısa mesafe koşucusu olarak tanınan Sema Apak, 54 kilo ağırlığında ve 1.69 metre boyundadır. 32 yaşında olan başarılı yarışmacı ve milli atlet Sema Aydemir, geçtiğimiz senelerde heptation branşında birçok başarı yakaladı. 2012 Londra Yaz Olimpiyatları oyunlarına da katılan Sema Aydemir, 4x400 metre bayrak yarışında yarışmak için hak kazandı. Sema Apak, 400 metre engelli branşında en iyi derecesini Ankara’da 6 Haziran 2012 tarihinde gerçekleştirilmiş olan yarışma sonucunda 56.62 saniyelik derece ile aldı. Bunlar dışında 2004 yılında Atina’da yapılmış olan Olimpiyat oyunlarında da çekiç atma sporcusu olarak, bu kategoride de bronz madalyanın sahibi olan Eşref Apak ile evlendi. Sema Apak ile Eşref Apak’ın Ali adında bir oğulları bulunmaktadır. Survivor 2017 yarışması başlamadan önce Sema Apak ve Eşref Apak anlaşmalı olarak birbirlerinden ayrıldı. Sema Aydemir, katılmış olduğu Avrupa Çoklu Branşlar Şampiyonası ikinci ligindeki Heptatlon dalında 2005 yılında 22. olurken, 2006 yılında da 19. oldu. Ayrıca başarılı sporcu, İzmir’de gerçekleştirilen Avrupa Takımlar Şampiyonası’nda da 1. Lig’de 4x100 metre bayrak yarışında mücadele etti ve Türkiye rekoru kırarak 44.71 saniyede koşmayı başardı.

Muhabir: Stajyer Muhabir/Abdülsamet Fikirdanış