Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, özellikle piknik ve mangal ateşinden çıkan orman yangınlarının önlenmesi amacıyla bayram tatili için yöreye gelen ziyaretçilere broşür dağıtılıyor. Bayram nedeniyle araç ve insan trafiğinin en yoğun şekilde yaşandığı Muğla bölgesinde polis ve jandarma kontrol noktalarında tatilcilere orman yangınlarına karşı uyarıcı ve bilgilendirici broşür dağıtılıyor.

Tatilcilere Yangin Uyarisi (Small)

ŞEKER VE KOLONYA İLE KARŞILADILAR

Marmaris Çetibeli Jandarma Kontrol Noktası'nda, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından bayram tatili için bölgeye gelen tatilcilere yangın uyarı broşürleri verildi. Orman ekipleri broşürlerin yanında şeker ve kolonya ikramında da bulundu. Orman yangınlarına karşı uyarıcı ve bilgilendirici içerikli broşürler polis kontrol noktalarında görevli personeller tarafından dağıtılıyor.

İki farklı içerikte hazırlanan broşürlerin ön tarafında, 'Mangal, semaver ve kamp ateşimizi müsaade edilen yerlerde yakalım. Ormanlarımızı yangınlardan koruyalım', 'Semaver keyfiniz kederimiz olmasın', 'Ormanlarda izin verilen ve ocak yeri olarak belirlenen yerler dışında ateş yakmak yasaktır' açıklaması yer aldı.

Mersin’in hafızası ve kültürel birikimi bu binada sergilenecek… İşte o bina… Mersin’in hafızası ve kültürel birikimi bu binada sergilenecek… İşte o bina…

Orman Yangini Uyari Brosuru (Small)

UYARILAR BROŞÜRLE YAPILDI

Her iki broşürün arka kısmında ise ormanda dikkat edilecek hususlar görseller eşliğinde sıralandı. Bu kısımda ormanda ateş yakılmaması, doğaya cam şişe-bardak atılmaması, sönmemiş sigara izmariti atılmaması, rüzgarlı ve kuru günlerde kesinlikle ateş yakılmaması konularında uyarılara yer verildi. Broşürde son olarak kurallara uyulmaması halinde uygulanacak yaptırımlar ve cezalar ayrıntılı şekilde yer aldı.

Kaynak: DHA