Birçok kişi son seçimdeki başarısından sonra CHP’nin yeni lideri Özgür Özel’i ziyaret ediyor. Ziyaretçilerini geri çevirmeyen Özgür Özel’in gazeteci Taha Hüseyin Karagöz ile görüşmesi sosyal medya büyük yankı uyandırdı.

Bunun üzerine sosyal medyada pek çok kişi Taha Hüseyin Karagöz kimdir sorusuna yanıt aramaya başladı. Bu sorunun cevabını ve daha fazlasını sizler için araştırdık.

Huseyin Taha Karagoz7

Taha Hüseyin Karagöz Kimdir? Kaç Yaşında?

Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz, Özgür Özel ile yaptığı görüşmeyle gündemden düşmüyor. Birçok kişi Taha Hüseyin Karagöz kimdir diye merak ediyor.

Ak Parti’ye yakınlığı ile bilinen Taha Hüseyin Karagöz’ün kaç yaşında olduğuyla ilgili bir açıklama bulunmuyor.

Taha Hüseyin Karagöz baba tarafından Trabzonludur. Çocukluğu Zonguldak’ta geçen ünlü gazeteci ilkokul ve lise eğitimlerini de burada aldı.

2011 yılında Anadolu Üniversitesi’ne girerek İkinci Dil Olarak İngilizce Eğitimi alanında okudu. Burada aldığı eğitimden sonra 2013 tarihinde İstanbul Üniversitesi’ne başladı. Gazetecilik üzerine lisans eğitimi aldı.

Gazetecilik kariyerine Star Medya Grubu’nda reklam koordinatörü olarak başladı. Daha sonra Ülke TV’de editörlük ve Türk Medya’da haber müdürlüğü yaptı.

2019 yılında Yeni Şafak gazetesinde özel haber şefi olarak çalışmaya başladı. Buradaki çalışmalarıyla ülke çapında tanınmaya başladı.

Huseyin Taha Karagoz

Taha Hüseyin Karagöz Neden Gündem Oldu?

Kamuoyunda Ak Parti’ye yakınlığı ile ve Bilal Erdoğan’ın arkadaşı olarak bilinen Taha Hüseyin Karagöz geçtiğimiz günlerde Özgür Özel’i ziyaret etti.

Görüşmenin ardından CHP lideri Özgür Özel’in makam odasında birlikte çekildikleri fotoğraf gündeme bomba gibi düştü. Birçok kişi Taha Hüseyin Karagöz kimdir diye sormaya başladı.

Alex Ne Kadar Maaş Alıyor? Antalyaspor’a Ne Kadara Geldi? Kariyeri ve Kupaları… Alex Ne Kadar Maaş Alıyor? Antalyaspor’a Ne Kadara Geldi? Kariyeri ve Kupaları…

Fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan Taha Hüseyin Karagöz şu yorumu yapmıştır:

  • “Ankara’daki son durağım; CHP lideri Sn. Özgür Özel oldu. Yine kibar ve samimi bir ev sahibiydi. Siyasette ortamı yumuşatacak adımların yenilerini planlıyor. Sadece görüşmek bağlamında değil, sahiplenmeyi de katıyor. Türk politikası adına umut verici gelişmeler doğrusu.”

Daha sonra Yeni Şafak yazarı Taha Hüseyin Karagöz görüşmenin içeriği hakkında Özgür Özel ile TBMM’de düzenlenen 23 Nisan resepsiyonunda karşılaştıklarını ve daha sonra görüşmek üzere sözleştiklerini açıklamıştı.

Özgür Özel ile Taha Hüseyin Karagöz’ün görüşmek için bir araya gelmesi sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü.

Bir kesim bu hareketi siyasette yumuşama dönemi için olumlu bir adım olarak görürken diğerleri Özgür Özel’i eleştiri yağmuruna tutuyor.

Bu eleştirilerin sebebi ise Taha Hüseyin Karagöz daha yaptığı tepki çeken paylaşımları. Özellikle son seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP hakkında birçok olumsuz iddiada bulunmuştu.

CHP lideri Özgür Özel görüşmeyle ilgili gelen eleştiriler üzerine şu açıklamayı yaptı:

  • “Geçmişte televizyon programlarına katıldığım birisi. Dün de Ankara’da birçok siyasiye uğramış. Bana da Meclis’te uğradı. Nikah davetiyesi verdi. Meclis’te kapının önünde biz seni içeri almayız diyecek halimiz yok.

Huseyin Taha Karagoz 2

Taha Hüseyin Karagöz kimdir sorularının sorulmasına sebep olan paylaşımlarından bazıları şu şekilde sıralanmıştır:

  • Yusuf Ziya Gümüşel’in kızının çocuk yaşta evlendirilmesine tepki gösterenlerin “çocuğunu düşürdükten sonra psikolojisi bozulan bir kadın üzerinden İslam’a ve Müslümanlar’a hakaret ettiğini savundu. Ayrıca CHP parti binalarında taciz ve tecavüz vakaları olduğunu iddia etti.
  • Cumhurbaşkanlığı külliyesinin inşaatı ile ilgili eleştiriler hakkında “Bırak Ak Saray'ı, Atatürk O.Ç'ye bak” başlıklı bir haber yayınladı.
  • Ekrem İmamoğlu’nun hafta sonu eşiyle birlikte yemek yerken gizlice çekilen videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.
  • Bir başka paylaşımında Süleymancılar Cemaati'nden birinin Ekrem İmamoğlu'na oy atmayacağını söylediği takdirde kimlik bilgilerinin tüm birimlere iletilip ticaret hayatının bitirileceğini iddia etti.

Huseyin Taha Karagoz 5

Taha Hüseyin Karagöz Eşi Kim?

Özgür Özel’in kendisini nikah davetiyesi getirmek için ziyaret ettiğini açıkladığı Taha Hüseyin Karagöz henüz evli değildir.

Taha Hüseyin Karagöz kimdir, kaç yaşında, neden gündem oldu, Taha Hüseyin Karagöz eşi kim sorularını sizler için yanıtladık

Muhabir: Nihat Toklu