Yaşanan ekonomik kriz dualı çayırı da olumsuz yönde etkiliyor. Yaşanan ekonomik kriz ve tasarruf tedbirleri sonrası güreşler iptal olmaya başladı. Bayramda Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu tarafından açıklanan 2024 Güreş takviminde 8n güreş görünmesine rağmen, bu güreşlerin sadece 4’ü yapılabildi.

CW Enerji Ligi’nin yeni puan durumu belli oldu… Antalya Muratpaşa’nın aslanı geri dönüyor… 4. etap sonrası işte ligin yeni puan durumu… CW Enerji Ligi’nin yeni puan durumu belli oldu… Antalya Muratpaşa’nın aslanı geri dönüyor… 4. etap sonrası işte ligin yeni puan durumu…

17 HAZİRAN TARİHİNDEKİ GÜREŞLER (BAYRAMIN İKİNCİ GÜNÜ)

Güreş takvimine göre 348’nci Bursa Mustafakemalpaşa Kabulbaba Güreşleri ile Samsun 99. Terme Güreşleri’nin yapılması gerekiyordu. Bu iki güreş yapıldı.

18 HAZİRAN 2024 TARİHİNDEKİ GÜREŞLER (BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ)

Kurban Bayramı’nın 3. günü olan 18 Haziran 2024 Salı günü üç güreş birden yapılacaktı. Buna göre Asarcık Yağlı Güreşleri, Ahmetli Yağlı Güreşleri ve Gönen Yağlı Güreşleri yapılacaktı. Balıkesir Gönen Yağlı Güreşleri yapılırken, Samsun Asarcık Belediyesi tarafından düzenlenen Asarcık Yağlı Güreşleri ile Manisa Ahmetli Yağlı Güreşleri iptal edildi.

Baspehlivan Ismail Balaban Kaybetti (Small)-1

19 HAZİRAN 2024 TARİHİNDEKİ GÜREŞLER (BAYRAMIN 4. GÜNÜ)

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu tarafından açıklanan takvime göre Bayramın son günü olan 19 Haziran 2024 günü de 3 yağlı güreş organizasyonu vardı. Kırklareli Büyükmandıra Belediyesi Yağlı Güreşleri, Ordu Korgan Belediyesi Güreşleri ve Samsun Alaçam Güreşleri yapılacaktı. Ancak Alaçam Yağlı Güreşleri yapılırken, Büyükmandıra ve Korgan Güreşleri iptal edildi.

YENİ İPTALLER DE OLACAK

Bayramda 3 günde yapılması gereken 8 güreşin 4’ü iptal edilirken, iptallerin önümüzdeki günlerde de süreceği öğrenildi. Özellikle küçük belediyeler güreşlere bütçe harcamaktan çekiniyorlar.

Muhabir: AYŞEM SİCİM