Lüks bir restoranda çekildiği öne sürülen görüntüler olay yarattı. Söz konusu görüntülerde, asker üniforması giyen bir garsonun yabancı müşterilere servis yaptığı anlar yer aldı. Sosyal medya platformu TikTok'ta yayılan görüntüler bir anda tepkilerin odağı haline geldi. İstanbul Valiliğinden görüntülerle ilgili gelen açıklamaya göre 3 kişi gözaltına alındı. Lüks bir restoranda asker üniforması giyen bir garsonun, yabancı müşterilere servis yaptığı görüntüler gündem yarattı. Sosyal medya platformu TikTok'ta yayılan görüntüler, pes dedirtti. Söz konusu videodaki servis görüntüleri adeta infiale yol açtı. Bazı sosyal medya kullanıcıları görüntüye tepki gösterdi.

3678335 50934Bb8Ee34Bdcc805872F624917282 640X640

Tepki çeken görüntülerle ilgili İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İşletme sahibi A.K. , işletme mesul müdürü A.G. ile görüntülerde üniforma ile servis yapan işletme çalışanı Y.J. olmak üzere 3 kişi gözaltına alınmıştır. Şahıslarla ilgili “Türk Milletini, Cumhuriyeti, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama” suçundan adli işlem başlatılmıştır.

Yusufçuk günleri nedir? Yusufçuk günlerinde neler yapılır? Yusufçuk günleri nedir? Yusufçuk günlerinde neler yapılır?

İşletme içerisinde oturum izinleri olmadığı belirlenen ve sigortasız olarak çalıştıkları tespit edilen M.I. , A.R. ,H.M.Y.A. isimli yabancı uyruklu şahıslar muhafaza altına alınmış ve sınır dışı işlemleri başlatılmıştır. Olayın meydana geldiği işyerinin Turizm İşletme Belgesi iptal edilmiştir."

Muhabir: HABER MERKEZİ