Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok’un hayatı merak konusu oldu. Turgut Altınok için vatandaşlar arama motorunda araştırma yapıyor. Peki Turgut Altınok Nereli, memleketi neresi, kaç yaşında, mesleği ne?

Turgut Altinok Aa

TURGUT ALTINOK KİMDİR?

Turgut Altınok, 1962 yılında Ankara'nın Balâ ilçesinde doğmuştur. İlköğrenimini Keçiören Fevzi Atlıoğlu İlkokulunda tamamlamış, ortaöğrenimini ise Keçiören Kalaba Lisesinde almıştır. Yükseköğrenimini uluslararası hukuk alanında gerçekleştirmiştir. Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalarıyla tanınan Altınok, Azerbaycan Uluslararası Vektör İlim Merkezi ve Kazakistan Abay Devlet Üniversitesi'nden "Profesör" unvanı almıştır.

Turgut Altinok Abbde Cali 414 2 41

SON YEREL SEÇİM

Siyasi kariyerine Ülkü Ocakları'nda başlayan Altınok, daha sonra Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) Keçiören İlçe Başkanlığı gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur. 12 Eylül Darbesi'nden sonra Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı olmuştur. Ardından çeşitli yerel yönetim pozisyonlarında yer almış ve 2004 yerel seçimlerinde AK Parti'den Keçiören Belediye Başkanı seçilmiştir. 31 Mart 2019'da yapılan son yerel seçimlerde de aynı göreve yeniden seçilmiştir.

İsrail, TRT Arabi’yi vurdu mu, ölü ve yaralı var mı TRT Arabi muhabiri yaralandı mı İsrail, TRT Arabi’yi vurdu mu, ölü ve yaralı var mı TRT Arabi muhabiri yaralandı mı

4 ÇOCUK BABASI

 Turgut Altınok evli ve dört çocuk babasıdır.

Muhabir: HABER MERKEZİ