Dem Parti, Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Abdullah Zeydan'ın, seçime 2 gün kala mesai bitimine 5 dakika kala, Adalet Bakanlığı'nın muhalefeti nedeniyle diskalifiye edilen haklarının iptal edildiğini duyurdu. Peki Van'ın başkanlığı AK Parti'ye mi gitti? Abdullah Zeydan'ın seçilme hakkı iptal mi edildi? İşte konunun ayrıntıları...

Van Dem Partisi Akp

Meral Akşener İYİ Parti’den yeni aday mı, İP seçimleri tarihi ne zaman? Meral Akşener İYİ Parti’den yeni aday mı, İP seçimleri tarihi ne zaman?

VAN'DA BAŞKANLIK AK PARTİ'YE Mİ GEÇTİ?

Dem Parti'nin kazandığı Van'da başkanlık AK Parti'ye geçti.

DEM PARTİ EŞ GENEL BAŞKANI NE DEDİ?

Dem Parti Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Abdullah Zeydan şahsında Van halkına siyasi pusu kuruluyor." Bakırhan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:Adaylığını bizzat YSK tarafından açıklanan, YSK'nın ve kanunların tüm denetimlerinden geçen belediye başkanı arkadaşımız Abdullah Zeydan'ın şahsında Vanlılara siyasi pusu kuruluyor.

Van

Seçime iki gün kala, mesai bitimine beş dakika kala Adalet Bakanlığı, Van Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Zeydan'ın haklarına ilişkin kararı hukuka aykırı bir şekilde iptal etti. Yasadışı ve demokratik yaşamın ihlali olarak adlandırılıyor.

Van Yerel Seçim

Bugün yaşlıların iradesi korunmazsa yarın başka bir şehrin iradesi de yok sayılacak. Demokrasi, hukuk ve adalet için herkesin Van halkının iradesine sahip çıkması ve bu siyasi komplo ve pusuya karşı halkın iradesini savunması gerekmektedir.

Muhabir: BADE ÖNDER