Döşemealtı Çıplaklı Mahallesi sakinleri, Mahalle muhtarı ve yetkilileri daha önce arayıp şikâyetlerini dile getirdi. “Ancak mahalle birkaç kez ilaçlandıktan sonra bir daha ne gelen oldu ne giden” diyen mahalle halkı yetkililer Çıplaklı’yı unuttu” diye isyan etti. Mahallenin hem gündüz hem gece ilaçlanmasını isteyen mahalle halkı, bu arada sürüngenlerden ve başıboş gezen köpeklerden de şikâyetçi. Bahçe aralarında uzunluğu bir metreyi aşan yılanların bulunduğuna dikkat çekerek, ne yapacaklarını şaşırdıklarını söyledi.

Whatsapp Image 2024 06 08 At 13.22.13 (1) (Small)

Çıplaklı da sinek ve yılan şikâyetleri giderek artıyor. Mahalle halkı sinekler konusunda kendi üzerlerine düşen görevi yerine getirdiklerini ifade ederek konuyla ilgili olarak şunları söylediler: “Evlerimizin içini ve çevremizi ilaçlıyoruz, yakında kimyasal zehirlenme ile karşı karşıya gelmeyiz inşallah. Sabah ve akşamüzerleri sinekler oğul gibi sivrisinek bir yandan diğer yandan küçük karasineklerde ısırıyor. 

Whatsapp Image 2024 06 08 At 13.22.13 (2) (Small)

Antalya’nın küçük ilçesinden büyük hazırlık Antalya’nın küçük ilçesinden büyük hazırlık

Bahçeye, kamelyaya çıkamaz olduğumuz gibi evin içini ilaçlamamıza rağmen oturamıyoruz, duramıyor ve uyuyamıyoruz. Kapı ve pençeler de telli. Geçen yıl bu kadar sinek olayı ile karşılaşmamıştık. Bahçelerimizde yılanlar geziyor, çor-çocuk dışarı çıkamaz hale geldik, evde hapis gibiyiz. Bahçe musluklarının önündeki su birikintisini anında kurutuyoruz, çevre de su dolu kaplar bırakmıyoruz.

Whatsapp Image 2024 06 08 At 13.22.14 (Small)

Yapılan ilaçlara karşı sinekler bağışıklık mı? Kazandı, acaba diye aklımızdan geçiriyoruz, daha güçlü ilaç atılmalı, ya da mevcut ilaç değiştirilmeli. Üstüne üstlük bahçelerde yılanlar kol geziyor, hem de boyları bir metreyi aşıyor, sokaklarda başıboş köpekler. Çocukların ödü patlıyor, parka gidemedikleri gibi sokağa dahi anne-babaları ya da ablaları yanlarında olmadan çıkamıyor.”

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK