Babası tarafından reddedilen sosyetenin ünlü ismi servetine servet kattı. Sosyete camiasında bomba gibi düşen yükseliş duyanların merak konusuVehpi Koc Resim oldu.

İŞTE SOSYETENİN KONUŞTUĞU O İSMİ

Forbesin açıkladı verilere göre Türkiye’nin en zengin kadını olan ipek kıraç geniş kitlelerin ilgi odağı haline geldi. İpek Kıraç, Türkiye'nin en zengin iş insanları arasına hızlı bir yükselişle adını yazdırdı.

Koç Holding Yönetim Kurulu üyesi olan 39 yaşındaki Kıraç, Forbes 500 listesinde servetini 3,1 milyar dolara çıkararak Türkiye'nin en zengin 3. kişisi oldu.

EVLATLIKTAN REDDEDİLMİŞTİ

İpek Kıraç'ın babası İnan Kıraç tarafından, servetine el koyulmak istendiği gerekçesiyle evlatlıktan reddedilmişti. Ancak genç iş kadını, yaşadığı zorluklara rağmen başarılı yatırımlarıyla adından söz ettiriyor.

Forbes'un anlık olarak güncellediği milyarderler listesinde Türkiye'nin en zengin isimleri arasındaki sıralama, yaşanan ekonomik dalgalanmalara rağmen sürekli değişiyor.

İpek Kıraç'ın bu hızlı yükselişi, iş dünyasındaki yeteneğini bir kez daha kanıtlıyor.

REKOR KIRDI

Kasım ayında babası İnan Kıraç tarafından evlatlıktan reddedilen İpek Kıraç, hızla yaptığı doğru yatırımlarla dikkatleri üzerine çekiyor. Servetindeki 81 milyon dolarlık artışla rekorlar kıran Kıraç, amcası Rahmi Koç'u da geride bırakarak Türkiye'nin en zengin 3’üncü iş insanı oldu.

İpek Kıraç, geçtiğimiz haftalarda yapılan güncellemeyle birlikte Türkiye'nin en zengin isimleri listesinde adını 3. sıraya yazdırarak, Murat Ülker ve Semahat Sevim Arsel'in ardından kendisine yer buldu.

15 yaşındaki kızının saldırısına uğrayan Deniz Akkaya kimdir, eski eşi Efe Önbilgin kimdir? 15 yaşındaki kızının saldırısına uğrayan Deniz Akkaya kimdir, eski eşi Efe Önbilgin kimdir?

Genç yaşına rağmen bu başarısını rahatlıkla kanıtlayan Kıraç, amcası Rahmi Koç'un servetini de geride bırakarak Türkiye'nin en zengin 3. iş insanı oldu.

Muhabir: STAJYER MUHABİR ABDULREZZAK KILIÇ