31 Mart yerel seçimlerine sayılı zaman kala aday tanıtımları hız kazandı. İYİ Parti’nin hangi illerde kimi aday göstereceği ise merak konusu oldu. İYİ Parti Kilis adayı kim? İYİ Parti Kilis Belediye Başkan adayı kimdir?

İYİ PARTİ KİLİS ADAYI HANGİ İSİM?

31 Mart yerel seçimlerinde İyi Parti Kilis Belediye Başkan Adayı Yasin Topaloğlu oldu.

Yasin Topaloglu Kac Yasinda Kim

İYİ PARTİ KURULUŞU

25 Ekim 2017 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi’nde ayrılan tanınmış işimler tarafından İYİ Parti kuruldu. İYİ Parti Genel Başkanı ise Meral Akşener’dir. Simgesinde güneş ve parti isminin kayı boyu bayrağından esinlenen tasarımın yer aldığı İYİ Parti’nin TBMM'de 38 milletvekili ile grubu bulunmaktadır.

PARTİ KÜNYESİ

Partinin kurucusu ve genel başkanı Meral Akşener ile ilk genel başkan yardımcısı Koray Kilis, parti kurulmadan önce MHP'nin yönetiminde görev almıştır. Parti kendisini siyasi yelpazenin merkezinde olarak tanımlar ve Avrupa Birliği ile Türkiye'nin yakın ilişkilere sahip olduğu olumlu bir gündemi savunur, Türkiye'nin Batı Bloku'nun bir parçası olmaya devam etmesi gerektiğini vurgular. Üçüncü taraf kaynaklar, partiyi siyasi yelpazenin merkez sağında veya sağ kanadında olarak tanımlamıştır.

Iyi Parti Kilis Adayi

1 Mayıs resmi tatil mi, hangi güne denk geliyor, 1 Mayıs okul var mı, kamu ve özel sektör çalışıyor mu? 1 Mayıs resmi tatil mi, hangi güne denk geliyor, 1 Mayıs okul var mı, kamu ve özel sektör çalışıyor mu?

Parti, özellikle parlamenter sistem ve yargının ve diğer kurumların bütünlüğünü koruması konusuna büyük önem vermektedir. Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hükümetine muhalif olan sağcı seçmenler için "alternatif bir kapı" yorumları alıyor.

Muhabir: AYŞEGÜL ŞAHİN