Mart ayında gerçekleştirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nın (YDS) sonuçları, değerlendirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından adayların erişimine açılacak. ÖSYM tarafından sağlanan sonuç açıklama sistemi üzerinden adaylar, sınav sonuçlarına ve puan bilgilerine ulaşabilecekler. Şimdi ise adaylar, YDS/1 sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar ve erken açıklanıp açıklanmayacağını bekliyorlar.

Kpss Sinav Yerlerine Nereden Bakiliyor Osym 15088139 6484 Amp

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS/1) sonuçları, 25 Nisan 2024 Perşembe günü açıklanacak. Adaylar, sonuçları T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin resmi internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler.

"YDS SONUÇLARI İNTERNET ÜZERİNDEN ERİŞİLEBİLİR OLACAK"

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuç belgeleri adaylara gönderilmeyecek. Sonuç bilgileri ve duyurular, ÖSYM'nin internet sayfasında ilan edilecek ve bu ilanlar adaylara tebliğ hükmünde olacak. İlgili kamu kurum ve kuruluşları, adaylara ait sonuç bilgilerine erişmek için Merkez'e resmi başvuru yapmaları durumunda web servis üzerinden bilgilere ulaşabilecekler.

Bilsem Sinav

"YDS PUANI NASIL HESAPLANIR?"

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nda (YDS), çoktan seçmeli sorulardan oluşan testler uygulanır. Bu testlerin cevap kâğıtları ÖSYM tarafından optik okuyucu ile okunur ve bilgisayar ortamında değerlendirilir. Değerlendirme sürecinde sadece doğru cevaplar dikkate alınırken, yanlış cevaplar ise hesaplamaya dahil edilmez.

Sinav Giris Kimlik (Small)

ÖSYM: SORULAR GÜNCELLENEBİLİR, PUANLAMA YDS'YE GÖRE YAPILACAK

Öğrencilerin merakla beklediği Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) ÖSYM Başkanlığı, sınav sonrası yapılan incelemelerde cevap anahtarlarında değişiklik gerektiğini tespit etmesi halinde, güncellenen cevap anahtarına göre puanlama yapılacağını duyurdu.

Bursluluk Sinavi

THY kabin memuru alımı yapılacak… Başvuru şartları neler? Kimler başvuru yapabilecek? THY kabin memuru alımı yapılacak… Başvuru şartları neler? Kimler başvuru yapabilecek?

ADAYLARIN PUANLARI YDS'YE GÖRE BELİRLENECEK

ÖSYM'nin açıklamasına göre, sınavdan sonra cevapların revize edilmesi gerektiği durumlarda, adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden Yabancı Dil Sınavı (YDS) puanları hesaplanacak. Bu gelişme, adayların sınav sonuçlarının doğruluğunu ve adil bir değerlendirme sürecini sağlamak amacıyla atılan bir adım olarak değerlendiriliyor. ÖSYM yetkilileri, güncellenen cevap anahtarının adayların puanlarını etkileyebileceğini ve bu nedenle hassasiyetle incelendiğini belirtiyor.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN