Yeşilçam’ın iki efsanesi Türker İnanoğlu ve Gülşen Bubikoğlu’nun kızları olan Zeynep İnanoğlu başarılı kariyeriyle dikkat çekiyor. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden birinin yönetim ekibine dahil olan Zeynep İnanoğlu hakkında pek çok konu merak ediliyor.

Bu nedenle birçok kişi Zeynep İnanoğlu kimdir sorusuna yanıt arıyor. Bu sorunun cevabını ve daha fazlasını bu yazımızda sizler için araştırdık.

Zeynep Inanoglu Kimdir 3

Zeynep İnanoğlu Kimdir? Ne İş Yapıyor?

Gülşen Bubikoğlu ve Türker İnanoğlu’nun kızları olarak dünyaya gelen Zeynep İnanoğlu başarılarla dolu kariyeriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Atlassian’a pazarlamadan sorumlu genel müdür olarak dahil olması büyük ses getirdi.

Daha önce de Google gibi dünya devlerinde çalışan başarılı iş insanı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler Zeynep İnanoğlu kimdir sorusuna yanıt arıyor. Zeynep İnanoğlu, 28 Aralık 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Koç Lisesinde aldı. Buradan birincilikle mezun oldu.

Üniversite eğitimi almak için ABD’ye taşındı. 1995 yılında Harvard Üniversitesi’nde Elektrik, Bilgisayar ve Sistem Mühendisliği alanında okumaya başladı. Lisedeki başarısını burada da devam ettiren Zeynep İnanoğlu, 1999 yılında Harvard Üniversitesi’nden yüksek şeref derecesiyle mezun oldu.

2003 ile 2004 yılları arasında Massachusetts Teknoloji Enstitüsünde (MIT) misafir araştırma görevlisi olarak çalıştı. Burada Konuşma ve Hareketlilik Teknolojileri alanında çalışmalar yaptı.

2004 yılında Cambridge Üniversitesinde doktora eğitimine başladı. Toshiba’nın fonlomasını yaptığı doktora çalışmasında İngilizce Konuşma Dilinde Veri Odaklı Duygu Dönüşümü (Data-Driven Emotion Conversion in Spoken English) alanında araştırma yaptı.

Aynı zamanda Ses Dönüşümü ve Konuşma Sentezi alanında sekiz adet makale yayınladı. Bu makalelerin adları şu şekildedir:

  • Bir Ses Dönüşüm Çerçevesinde Pitch'in Dönüştürülmesi, 2004 (Transforming Pitch in a Voice Conversion Framework)
  • Duygusal Uyarı: Sesli Mesajlarda HMM Tabanlı Duygu Algılama, 2005 (Emotive Alert: HMM-based Emotion Detection In Voicemail Messages)
  • Duygusal İfadelerin Tonlama Modellemesi ve Uyarlaması, 2005 (Intonation Modelling and Adaptation for Emotional Prosody Generation)
  • Konuşmadaki Duyguyu Dönüştürmek İçin Bir Sistem: Prosodi ve Ses Kalitesi İçin Veri Odaklı Dönüşüm Tekniklerinin Birleştirilmesi, 2007
  • (A System for Transforming the Emotion in Speech: Combining Data-Driven Conversion Techniques for Prosody and Voice Quality)
  • F0 Segment Seçimi Kullanarak Duygu Dönüşümü, 2008 (Emotion Conversion Using F0 Segment Selection)
  • Çoklu Modlu Konuşmacı Kimlik Dönüşümü- Devamı, 2009 (Multimodal Speaker Identity Conversion-Continued)

Zeynep İnanoğlu, doktora çalışmalarını tamamlayarak Cambridge Üniversitesinden 2008 yılında mezun oldu. Zeynep İnanoğlu kimdir diye merak edilen başarılı iş insanı ve akademisyen 2008 yılında Phonetic Arts şirketin kurucuları arasında yer aldı. Burada İş Geliştirme ve Pazarlama Yöneticiliği yaptı. Şirket 2010 yılında Google tarafından satın alındı.

2010 ile 2013 yılları arasında Google’da Tüketici Pazarlaması ve Ürün Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra Doğan TV Holding ve Palanthir Technologies şirketlerinde çalıştı.

2011 yılında ünlü gazeteci Cüneyt Özdemir ile dünyaevine girdi. Çiftin bu evlilikten Mavi adında bir erkek çocuğu oldu. 2019 yılında dünyanın en büyük siber güvenlik şirketlerinden biri olan Palo Alto Network’te çalışmaya başladı.

İki yıl içinde şirketin Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür (CMO) pozisyonuna kadar yükseldi.Şu anda alanındaki en büyük şirketlerden biri olan Atlassian’da Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür (CMO) olarak görevine devam ediyor.

Zeynep Inanoglu Kimdir

Zeynep İnanoğlu Kimin Kızı?

Zeynep İnanoğlu kimdir sorusuna yanıt bulanlar başarılı iş insanının kimin kızı olduğunu da öğrenmek istiyor.  28 Aralık 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Zeynep İnanoğlu’nun annesi Gülşen Bubikoğlu ve babası ise Türker İnanoğlu’dur.

Zeynep İnanoğlu, geçtiğimiz nisan ayında vefat eden babası Türker İnanoğlu’nun cenaze töreninde şu sözleri söylemiştir:

  • "Babam önemsediği konuları kimseye emanet etmezdi. Bugünü de kendisi planladı. Benim yurtdışında olacağımı düşünmüştü. Her şeyin üzerinden birkaç kez geçtik. Bütün bu planlamalar yaşanan acıyı azaltmıyormuş. O böyle bir insandı detaylara hakimdi. Çalışkandı, disiplinliydi. Duygularını göstermemekle beraber aşırı duygusaldı. İşine ve çalışma arkadaşlarına inanılmaz bağlıydı. Çok insana dokunup, çok eser bıraktı. Bugün burada sizleri görse çok mutlu olurdu. Tam istediği veda. Sevgili baba beni duyuyorsan hissediyorsan seni çok sevdiğimi bilmeni istiyorum. İsminin ve adının bizlerle yaşaması için elimden gelen her şeyi yapacağımı sözünü veriyorum."

Zeynep Inanoglu Kimdir 6

Zeynep İnanoğlu İlk Eşi Kim?

Ünlü iş insanı Zeynep İnanoğlu’nun eşinin kim olduğu da merak ediliyor. Zeynep İnanoğlu 2011 yılında gazeteci Cüneyt Özdemir ile evlendi.

Çiftin bu evlilikten Mavi adında bir erkek çocukları var.

Zeynep Inanoglu Kimdir 8

İlker İnanoğlu ve Zeynep İnanoğlu Kardeş Mi?

Aynı soyadını taşıyan İlker İnanoğlu ile Zeynep İnanoğlu’nun kardeş olup olmadıkları da merak edilenler arasında yer alıyor.

İlker İnanoğlu ile Zeynep İnanoğlu yarı kardeştir. Babaları aynı, anneleri ise farklıdır. Babaları Türker İnanoğlu’dur.  İlker İnanoğlu’nun annesi Filiz Akın’dır. Zeynep İnanoğlu’nun ise Gülşen Bubikoğlu’dur.

İrfan Değirmenci Evli Mi? Kaç Yaşında? Çocuğu Var Mı? İrfan Değirmenci Evli Mi? Kaç Yaşında? Çocuğu Var Mı?

Zeynep İnanoğlu kimdir, kimin kızı, ilk eşi kim, ne iş yapıyor, İlker İnanoğlu ve Zeynep İnanoğlu kardeş mi sorularını sizler için yanıtladık.

Muhabir: Nihat Toklu