Son dakika... Antalyalılara zam şoku… Antalya Büyükşehir Belediyesi su zammını onayladı Son dakika... Antalyalılara zam şoku… Antalya Büyükşehir Belediyesi su zammını onayladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından ilgili kurum ve kuruluşların da içerisinde yer aldığı Engelsiz Komisyon toplantısı gerçekleştirdi. Belirli aralıklarla toplanarak engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak adına karar alan komisyon üyeleri bu kez engelli bireylerin toplu ulaşımdan en iyi şekilde faydalanabilmeleri için neler yapılması gerektiğini görüşmek üzere biraraya geldi. Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Karavural, Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Toplu Ulaşım A.Ş. Genel Müdürlüğü, STK temsilcileri ve Kent Konseyi üyeleri katıldı.

ENGELLİ BİREYLER İÇİN ÖNEMLİ İYİLEŞTİRMELER

Engelsiz Ulaşım Toplantısı (7) (Small)

Toplantıda, toplu taşıma hizmetlerinin daha erişilebilir, güvenli ve verimli hale getirilmesi, engelli bireylerin yaşam kalitesinin artırılması konusunda yapılan çalışmalar ele alındı.

Ayrıca sesli sinyalizasyon sisteminin aktifleştirilmesi ve durakların isimlendirilmesi gibi konuların üzerinde durularak engelsiz ulaşım için çalışmalara hız verileceği kararı alındı. Antalya'nın toplu taşıma hizmetlerinde engelli bireyler için önemli iyileştirmeler yapılması konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

ENGELSİZ TOPLU ULAŞIM İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Engelsiz Ulaşım Toplantısı (8) (Small)

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Karavural, alınan kararların en kısa sürede hayata geçirilmesinin planlandığını belirterek, “Ulaşım Hizmetleri Komisyonu, toplu taşımada kaliteyi artırmak ve halkın memnuniyetini sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Kaynak: ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / BÜLTEN