Antalya, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladı. Birçok etkinliğin yapıldığı Antalya’da eğlence dolu anlar yaşandı. Düzenlenen etkinliklerde Antalya Konyaaltı Varyant’ta toplanan vatandaşlar, 400 metrelik dev Türk bayrağı ve Atatürk posteri taşıyarak meşaleler eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü.

Antalyada 19 Mayis Coskuyla (Small)

ANTALYALILAR MEŞALELERLE MEYDANA YÜRÜDÜ

19 Mayıs kutlamaları kapsamında dün gerçekleşen etkinliklerde Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu'nca gerçekleştirilen fener alayına on binler katıldı. Konyaaltı Varyant’ta toplanan vatandaşlar, 400 metrelik dev Türk bayrağı ve Atatürk posteri taşıyarak meşaleler eşliğinde yürüdü. Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP İl Başkanı Nail Kamacı, milletvekilleri, belediye başkanları, Cumhuriyet için Antalya El Ele Platformu Üyeleri de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Fener Alayı ile birlikte Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüş gerçekleştirdi.

Antalyaburaykonser (Small)

BAŞKAN BÖCEK, MESUT KOCAGÖZ'Ü UNUTMADI

Cumhuriyet Meydanı'nda binlerce vatandaşın toplanmasının ardından saygı duruşu gerçekleşti ve İstiklal Marşı okundu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, elinde Türk bayrağı ile, meydanı dolduran on binleri selamladıktan sonra Antalyalılara seslendi. Başkan Böcek, “31 Mart seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tarihinde ilk defa iki kez üst üste seçilmemi sağlayan başta gençlerimiz olmak üzere tüm Antalya halkına şükranlarımı sunuyorum. Herkesin başkanı olmaktan bir an olsun vazgeçmeden, söz verdiğim gibi milli bayramlarımızı cesurca, özgürce kutlamaya devam edeceğiz. Ayrıca Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz’ün de en kısa zamanda özgürlüğüne kavuşacağına inanıyorum” dedi.

Buraykonser (Small)

UNUTULMAZ BURAY KONSERİ

Muhittin Böcek’in konuşması sonrasında CHP İl Başkanı Nail Kamacı, milletvekilleri, belediye başkanları, Cumhuriyet için Antalya el ele Platformu Üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş’ta Türk bayraklarıyla Antalyalıları selamladı. Sevilen sanatçı Buray sahneye çıkarak en güzel şarkılarını Antalyalılar için seslendirirken ünlü şarkıcıya Antalyalılar da bayrak ve fenerler ile eşlik etti. Başkan Böcek ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Ecem Naz Batmaz tarafından Buray’a çiçek ve Atatürk tablosu takdim edilirken Buray’da, Antalyalılara çok güzelsiniz diye seslenerek, "19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Sesimiz kısılana kadar şarkı söyleyerek bayramımızı kutlayacağız” dedi. Sevilen sanatçı Buray, dillere dolanan şarkılarıyla Cumhuriyet Meydanı’nda on binlerce vatandaşa muhteşem bir konser yaşattı.

Antalya’da 30 yıllık plaj mücadelesini kazanan belediye başkanı serin sulara dalış yaptı Antalya’da 30 yıllık plaj mücadelesini kazanan belediye başkanı serin sulara dalış yaptı

Buray19Mayiskutlama (Small)

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN