Yağlı Güreş organizasyonları tüm hızıyla devam ediyor. 17 Mayıs 2024’de Balıkesir Balya, 18 Mayıs 2024 günü Antalya Gazipaşa, 19 Mayıs 2024 günü de Çanakkale Kepez Güreşleri yapıldı.  Yağlı güreş bu kez de Karadeniz’de devam ediyor. Ordu 5. Gölköy Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri yapılacak.

GEÇTİĞİMİZ YIL MUSTAFA TAŞ KAZANMIŞTI

2023 yılında yapılan 4. Gölköy Yağlı Güreşleri’ni finalde Ünal Karaman’ı yenen Mustafa Taş kazanmıştı. Osman Aynur ile Recep Taslak’da 3’ncülük kürsüsünü paylaşmıştı. Toplam 16 başpehlivanın katıldığı güreşler hayli çekişmeli geçmişti.

Mersin’in köylerinde unutulmaz anlar yaşanacak… Mersin’in köylerinde unutulmaz anlar yaşanacak…

Mustafa Tas Baspehlivan (Small)

HANGİ BAŞPEHLİVANLAR KATILACAK?

Ordu Gölköy Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel 5. Gölköy Yağlı Güreşleri, 20 Mayıs 2024 Pazartesi günü Gölköy Güreş Sahası'nda gerçekleşecek. Güreşlere  Fatih Atlı, Serhat Gökmen, Hamza Köseoğlu, Özkan Yılmaz, Yunus Emre Yaman, Ahmet Selbest, Bekir Eryücel, Recep Taslak, Onur Şenel, Onur Balcı, Rıza Yıldırım ve Ünal Kahraman'ın da aralarında bulunduğu 20’nin üzeriende başpehlivan katılacak.

GÖLKÖY GÜREŞLERİNDE CANLI YAYIN VAR MI?

Şenol Kuş ve Recep Günay’ın güreş ağalığını üstlenen güreşleri Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı DR. M. Hilmi Güler ile Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ'da izleyecek. Güreşler Altaş TV ve TV52’den canlı olarak yayınlanacak.

Muhabir: AYŞEM SİCİM