Antalya’da 31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediyeler kadrolarını değiştiriyor. Özellikle başkanı değişen belediyelerde bu atamalar daha yoğun yaşanıyor. Kepez Belediyesi ise atamalarında daha geç başladı. Seçim sonrası Belediye Başkanı seçilen Mesut Kocagöz, geçtiğimiz Ramazan Bayramı tatilinin ardından atamaları yapacaktı. Ancak 15 Nisan 2024 günü yapması beklenen atamalar, Kocagöz’ün 14 Nisan’da teleferik kazası nedeniyle tutuklanmasının ardından ertelenmişti.

Bu atamalardan en çok merak edilenlerin başında da Kepez Vakfı geliyordu. Kepez Vakfı Genel Müdürlüğü’ne Kepez’in eski Belediye Başkanı Erdal Öner getirildi. Resmi işlemleri tamamlanan Öner 13 Mayıs 2024 Pazartesi günü göreve başlayacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekibini genişletti… Araç sayısı bin 119’a çıkarıldı Antalya Büyükşehir Belediyesi ekibini genişletti… Araç sayısı bin 119’a çıkarıldı

Kepez Ekmek Vakif (Small)

KEPEZ VAKFI EKMEK ÜRETİYOR

Kepez Vakfı içerisinde Kepez Halk Ekmek Fabrikası ve satış noktalarını da barındıran çok önemli bir kuruluş. Glütensiz ekmek ve gıda ürünlerine özel ünitesi bulunan Vakıf buradan Türkiye genelinde satış yapıyor. Ayrıca Bi dilim kafesi de bulunuyor. 

ÇOK SAYIDA TESİSİ VAR

Her yıl binlerce öğrenciye burs da veren Vakıf, Kent Ormanı, Seyir Park ve Macera Ormanı gibi Antalya'nın önemli tesislerini de işletiyor. Buradan elde edilen gelirle de hem ucuza ekmek satışını sağlıyor, hem de öğrencilere burs verilebiliyor. 

Erdal Öner Eski Belediye Baskani (Small)

ERDAL ÖNER KİMDİR?

Peki Kepez Vakfı’nın emanet edildiği Erdal Öner kimdir? Öner 1970 yılında Konya’da dünyaya geldi. 1993 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyeliği ve başkan vekilliği yaptı. MÜSİAD Antalya Şubesi Kurucu Üyesi olan Öner, burada yönetim kurulu başkan yardımcılığı da yaptı.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Kurul Delegesi olarak görev aldı.

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI OLDU

2004 yılında Kepez’in 3. Belediye başkanı oldu. AK Parti’den aday olan ve Öner MHP’li Mehmet Atay’a karşı seçimleri kazandı. Ancak bir sonraki dönem AK Parti Hakan Tütüncü’yü aday gösterdi ve böylece Öner aday olamadı. 2014’de bu kez CHP’den aday gösterilen Öner seçilemedi. Yerel seçimler öncesi de CHP adayı Mesut Kocagöz’e destek verdiği biliniyordu. Öner 4 çocuk babası.

Muhabir: NİHAT TOKLU