Adana Büyükşehir Belediyesi kültürel faaliyet ve üst yapı projelerinin yanı sıra alt yapı çalışmalarını da sürdürüyor. Özellikle kışın aşırı yağışlarda sıkıntı yaratan bölgelere Adana Büyükşehir Belediyesi yaz aylarında müdahale ederek kış hazırlığı yapıyor.

ÜÇ İLÇEYE DEV YATIRIM

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Adana Su ve Atıksu İdaresi (ASKİ) Seyhan, Çukurova ve Yüreğir İlçelerinde yağmur suyu ve kanalizasyon hattı döşemek için düğmeye bastı. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale çıkarılan proje kapsamında 3 ilçeye toplamda 3 bin 347 metrekare çeşitli boy ve çapta boru döşenecek.

Aski Kanalizasyon Calismasi Yapilacak

YERLER KIŞIN TESPİT EDİLDİ

İlgili yerlerin kışın tespit edildiğini belirten Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Adana Su ve Atıksu İdaresi yetkilileri, “Kışın yağışlarda alt yapı çalışması yapmak mümkün değil. Bu nedenle kış aylarında ön çalışmasını yaptığımız bölgelere yaz aylarında müdahale ediyoruz. Seyhan, Çukurova ve Yüreğir ilçelerimizde toplamda 3 bin 347 metre uzunluğunda yağmur suyu ve kanalizasyon hattı döşenecek. Burada kazı çalışması yapılacağı için vatandaşlarımızdan da anlayış bekliyoruz” dediler.

Muğla’nın derin sularında inanılmaz görüntüler Muğla’nın derin sularında inanılmaz görüntüler

İNŞAAT TEMMUZ AYINDA BAŞLAYACAK

Adana Büyükşehir Belediyesi Adana Su ve Atıksu Müdürlüğü tarafından yaptırılacak olan yağmur suyu ve kanalizasyon inşaatı ihalesi 11 Temmuz 2024 günü yapılacak ve işe 10 gün sonra başlanacak. Kazı ve boruların döşeneceği inşaat kasım ayında sona erecek.

Muhabir: NİHAT TOKLU