Alanya Belediyesi temmuz ayı olağan meclis toplantısında açıklamalar yapan Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, kağıt üzerinde olan mal varlıklarının gerçeği yansıtmadığını ifade ederek, kendilerinde arsa olarak görünen yerlerde daire dahi olduğunu söyledi. Bu alanların tespit edilmesi için çalışmalara başladıklarını ifade eden Başkan Özçelik, ciddi açıklamalarda bulundu.

Alanya Belediye Baskani Osman Tarik Ozcelik (Small)

DENETLEMELER YAPILACAK

Temmuz ayı olağan meclis toplantısında konuşan Başkan Özçelik, denetlemelere başlayacaklarını belirterek şu şekilde konuştu:

“Belediyeye ait olan her şeyi; taşınır, taşınmaz, arsa, apartman, dükkan yani her şeyi bilfiil sahaya çıkıp tespit edeceğiz. Belediyede arsa görünen ama üzerinde dükkan olan ev olan bir sürü yer var. Belediyede kayıt var ama ne durumlarda, nerelerde bilemiyoruz. Geçen mecliste okuduğumuz bir denetleme konusu vardı. Bunlarla ilgili çalışmalarımızı devam ettirdik. Şirketlerle alakası olan üçüncü gözün sözleşmesini imzaladık ve şirketlerimizde denetleme başlayacak. Sayıştay’dan da denetleme talep etmiştik, tarihini bilmiyorum önümüzdeki haftadan itibaren karşılık bulur. Denetleme ekibi oradan gelecek bunlarla ilgili de bilgi vermek istedim.”

Alanya Portakal Bufeleri (Small)

RUHSATSIZ PORTAKAL BÜFELERİ YIKILACAK

Öte yandan bir süredir gündemi meşgul eden portakal büfeleri hakkında açıklamalar yapan Başkan Özçelik, 3 aydır ekibi ile birlikte yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Portakal büfeleri hakkında konuşan Başkan Özçelik, şu şekilde konuştu:

Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışma yapıyor… O mahallenin kaderi değişecek Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışma yapıyor… O mahallenin kaderi değişecek

“Seçim sahasında söylediğimiz birtakım sözler, yapmayı vadettiğimiz birtakım yatırımlar vardı. Bunlarla ilgili öncelikle çalışmaya başladık. Tam turizm sezonuna girdik, ağır ve büyük yatırımlara girme zamanı değil, turizm döneminin içerisinde sağı solu inşaat haline getirip, toz içinde bırakmak çok doğru olmayacak diye düşündük. Yıkıp dökmeyelim, kaldırmayalım, yapacağımız işleri de 1 Kasım’a bırakalım diye düşündük. Bunların içerisinde daha önce tespitini yapmış olduğumuz ruhsatsız portakal büfeleri de var. Bir miktar zayıf giden turizm sezonunda insanlarımız haksız da olsa sezonu geçirelim ondan sonra yapacağımız faaliyetleri hızlandıralım diye düşünüyor, uygulamamızı da ona göre yürütüyoruz”

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN