Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin Limasol Limanı’ndan yola çıkan Marella Discovery isimli olan ve Bahama bayraklı yolcu gemisi bu sabah saatlerinde Alanya Limanı’na demir attı. Bin 730 yolcu ve 765 personelli ve 265 metre boyuna sahip gemi iskeleye yanaşmasının ardından turistler giriş kontrollerinin ardından yolcu salonundan çıkış gerçekleştirdi.

Aw200156 02 (Small)

Alanya’ya gelen turistler, ilçenin tarihi ve önemli yerlerini gezdikten sonra akşam saatlerinde ise Alanya’dan ayrılarak Rhodos Limanı'na hareket edecek.

Aw200156 03 (Small)

TÜRKLERİN MİSAFİRPERVERLİĞİ GELMEMDE ÖNEMLİ BİR ETKEN”

Gemide bulunan yolculardan İngiliz vatandaşı Kim Tailforth basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda, "Türk insanları çok misafirperver. Sürekli gülüyorlar. Bu beni çok sevindiriyor. Buraya gelmemde önemli bir etken oldu" dedi.

Antalya’dan sevimli görüntüler… Leyleğin hijyenik beslenmesi gülümsetti Antalya’dan sevimli görüntüler… Leyleğin hijyenik beslenmesi gülümsetti

Aw200156 05 (Small)

TURİSTLER ALANYA’YI ÇOK BEĞENDİ

Bir başka İngiliz yolcu Trevor Moss (69) ise Alanya’ya yolculuklarının çok iyi geçtiğinden bahsederek, "Marmaris'ten Kıbrıs'a ve sonra Alanya’ya geldik. Alanya çok etkileyici bir yer, çok güzel görünüyor. Bence İngilizler buraya gelmeli. Daha önce birçok kez İstanbul ve Antalya’ya geldim birkaç hafta önce. Burada insanlar arkadaşça davranıyor” diye konuştu.

Kaynak: İHA