Antalyaspor geçtiğimiz hafta Alex de Souza ile her konuda anlaştığını duyurmuştu. Duyurunun ardından Antalya’ya gelen Brezilya’lı teknik adam, Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe ve Başkanvekili Alkan Evren’in katıldığı Roxo Downtown Otelde düzenlenen imza töreninde iki yıllık Antalyaspor teknik direktörlüğü için imza attı.

BAŞKAN BOZTEPE AÇILIŞI YAPTI

Antalyaspor başkanı Sinan Boztepe’nin açılış konuşmasıyla başlayan imza töreninde Boztepe, “Alex de Souza, herhangi bir kulübün değil. Tüm Türkiye’nin sevgisini ve saygısını kazanmış bir futbolcu. Kendisiyle iki yıllık bir sözleşmemiz var. Şimdiden kadromuza sunduğu isimler oldu. Birlikte daha iyi bir takım oluşturmak için çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

0Af000D2 556B 4064 913A 019178C5Afab (Small)

Alanya Gökbel’de Yağlı Güreş şöleni… Gökbel Kırkpınar’a dönecek. Peki Gökbel güreşleri ne zaman? Hangi başpehlivanlar katılıyor? Canlı yayın var mı? Alanya Gökbel’de Yağlı Güreş şöleni… Gökbel Kırkpınar’a dönecek. Peki Gökbel güreşleri ne zaman? Hangi başpehlivanlar katılıyor? Canlı yayın var mı?

Ardından Alex De Souza açılış konuşmasında “Öncelikle Antalyaspor başkanı Sinan Boztepe’ye, sonrada tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür etmek istiyorum. Bana çok iyi şeyler hissettiren halkla beraber, çok mutlu olduğum bu ülkeye geri dönmeme vesile olan herkese tekrardan teşekkür ediyorum. Aynı zamanda geldiğim günden bu yana beni evimde gibi hissettiren Antalya şehrine teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

“DAHA MÜCADELECİ BİR TAKIM KURMAK İSTİYORUZ”

66F3946B Db7F 4Dc3 Adfd 54824E91514F (Small)

Kadro yapılanması hakkında gelen soruya Alex, “Nuri hocadan Sergen hocaya kadar takımı inceledim. Takımla ilgili çok fazla bilgi edinme şansı buldum diyebilirim. Burada daha önceden çalışan kişilerle de görüşme şansı buldum. Biz iyi bir futbol oynayan Antalyaspor yaratmak, daha çok mücadele eden bir takım oluşturmak istiyoruz. Doğru bütçe ve doğru kadro kuracağımıza ve taraftarlarımıza göze hoş gelen bir futbol izleteceğimize inanıyorum” şeklinde cevap verdi.

“TRANSFER ENGELİNİ KALDIRACAĞIZ”

7Ca82Da4 Aac6 46C9 A189 02A166Aa7015 (Small)

Basın mensupları tarafından transfer engeli sorusuna Başkan Sinan Boztepe” Temmuz’un ilk haftası transfer dönemi başlıyor. Transfer dönemi başlamadan engeli kaldıracağız. Bununla ilgili ön çalışmalarımızı yapıyoruz” cevabını verirken, “Ligde kalmak için oynayan bir takım olmayacağız” şeklinde konuştu.

EN BÜYÜK ANTALYASPOR

Antalya’ya salı akşamı gelen Alex de Souza, Antalyaspor taraftarları tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Alex, Antalya’ya gelir gelmez basına yaptığı açıklamada “Türkiye’ye bir kez daha geldiğim için çok mutluyum. İyi şeyler yapmaya çalışacağız. En büyük Antalyaspor” ifadelerine yer vermişti.

TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİ

C34Dae07 610C 41C1 99A9 6B92B8Efd874 (Small)

Alex de Souza şu ana kadar Sao Paulo’nun U20 ve Brezilya’nın alt liglerinde mücadele eden Avai FC’yi çalıştırmıştı. Avai FC ile ilk kez A takım çalıştıran Brezilya’lı teknik adam Avai FC kariyeri hızlı bitmişti. Avai FC başında 17 resmi karşılaşmaya çıkan Alex, bu karşılaşmalarda 6 galibiyet, 4 beraberlik, 7 mağlubiyet almıştı.

Muhabir: Stajyer Muhabir Samet Fikirdanış