Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesaj yayınladı. Başkan Dere, mesajında şu sözlere yer verdi:

“Huzur, sevgi ve barış dolu bir dünyanın temelleri annelerimizin yetiştireceği dürüst, ahlaklı ve eğitimli çocuklarla mümkündür. Nasıl ki evlatlarımız bizlerin geleceği ise, geleceğimizi inşa eden de annelerimizdir. Annelik değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen, yeri doldurulamayan dünyadaki en güçlü en yüce duygudur. Annelerimiz koşulsuz sevgi, sabır merhamet ve fedakarlıklarıyla bizler için bir rehber, koruyucu ve bir öğretmendir. Onlar bizim sığındığımız ilk limandır.

EN KUTSAL VARLIKLAR

Sel Misir Carsisi Esnafini Zarara Soktu Resim (Small)

Yeryüzündeki en kutsal görevi üstlenen annelerimiz hayatımıza ışık tutarak bizlere her zaman yol göstermiştir. 'Cennet annelerin ayakları altındadır.' hadisi şerifinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV.) övgülerine mazhar olan annelerimize layık oldukları sevgi ve saygıyı göstermek bizim en temel vazifelerimizden biridir. Gecesini gündüzüne katarak bizleri bugünlere getiren annelerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Bu yüzden evlatları için tüm zorluklara göğüs geren, bizlere iyiliği, dürüstlüğü ve güzel ahlakı öğreten annelerimize hürmet göstermeli, kıymetlerini bilmeliyiz.

Yıllardır su sorunu yaşayan Muğla’ya belediye başkanından su müjdesi Yıllardır su sorunu yaşayan Muğla’ya belediye başkanından su müjdesi

ESNAFIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜN

Anneler Gununde Annenle Nereye Gitmelisin (Small)

Bizleri büyüten, bin bir fedakarlıkla emek vererek büyüten, yemeyip yediren, giymeyip giydiren annelerimizin bu özel gününü mutlaka hatırlayalım ve hayır dualarını alalım. Gerek tatlı sözlerle gerekse çam sakızı çoban armağanı hediyelerimizle annelerimizin yüzündeki tebessümün kaynağı olalım. Annelerimizi sevindirmek için yapacağımız alışverişlerimizde yerli esnaf ve sanatkarlarımızı tercih edelim. Böylece hem kıymetli annelerimizin hem de esnafımızın yüzünü güldürelim.

ESNAFIN DÜKKANIN KAPISI AÇIK

Anneler Gunu (Small)

Kepenkleri ardına kadar açık bekleyen esnaflarımızdan her zevke ve bütçeye uygun hediyelikler bulmanız mümkün. Esnaflarımızdan alacağınız bir hediyeyle hem annelerimizin gönlünü alabilir hem de esnaflarımızın evlerine ekmek götürmelerine sebep olabilirsiniz.  Bu duygu ve düşüncelerle bizleri bugünlere getiren, üzerimizden sevgisini, şefkatini hiç eksik etmeyen en değerli varlıklarımız kıymetli annelerimizin ve tüm anne adaylarının Anneler Günü kutluyorum. Allah onları başımızdan eksik etmesin, yokluğunu bizlere göstermesin.”

Kaynak: BÜLTEN