Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'ten davet var. Türkiye’nin tek hobi festivali olan 'HobiFest 2024', başlıyor.  7 Haziran 2024 tarihinde yapılan kortejle start veren festival, 8 Haziran 2024 (bugün) kapılarını ziyaretçilere açacak. Festival 9 Haziran 2024 günü ise sona erecek. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Antalyalıları festivale davet etti. 

Festivale, doğa spor kulüpleri, off-road kulüpleri, arama kurtarma ekipleri, klasik otomobil kulüpleri gibi çok sayıda kulüp de katılacak.

Hobifest Antalya Da Basliyor

KLASİK OTOMOBİLLER SEGİLENECEK

HobiFest'te bu yılda klasik otomobil sergisi, yer alacak. Türkiye'nin 4 bir yanıından getirilen klasik otomobiller burada sergilenecek. Antalya Klasik Araçlar Kulübü (AKAK), Kulüp 124 Klasik Otomobil Kulübü, Antalya Classic Car's Klasik Otomobil Kulübü, Vos 07 VosVos Kulübü etkinlikte araçları ile yer alacaklar.

Son dakika… Hangi Antalyalı  başpehlivan diğerine kafa attı? Ali Gürbüz İsmail Balaban güreşini kim kazandı? Sekapark’ta büyük kapışmalar… Son dakika… Hangi Antalyalı başpehlivan diğerine kafa attı? Ali Gürbüz İsmail Balaban güreşini kim kazandı? Sekapark’ta büyük kapışmalar…

Hobifest 2024 Gosteriler

ETKİNLİKLER DE YAPILACAK

HobiFest 2024'de sadece araçlar sergilenmeyecek, aynı zamanda gösterilerde yapacak. Festivalde RC Drift yarışı, RC Touring yarışı ve RC İş Makinaları Topluluğu'nun düzenleyeceği etkinlikler de yer alacak. RC model iş makineleri hakkında bilgilendirme eğitimleri, workshoplar ve özel seyirci gösterileri düzenlenecek. Ayrıca bisiklet, motosiklet, dağcılık, su sporları, kayak, doğa ve macera sporlarına yönelik pek çok etkinlik de olacak.

FESTİVALDE KONSER DE VAR

Hobifest kapsamında tırmanma duvarı ve zipline aktiviteleri de yer alacak. Enduro Motor Sporları kulübü isteyen çocuklara kros motor sürüş eğitimleri de verecek. Antalya Büyükşehir ve Kent Orkestrası konseri, Adım Dans Kulübü modern dans gösterisi, ATASEM Dans ve Halk Oyunları, Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları gösterisi, JAK Köpek gösterisi ve saat Suna Karakaya konseri de etkinliklerede olacak. 

Muhabir: NİHAT TOKLU