Çıplaklı Mahallesi’nde son bir aydır, Döşemealtı Devlet hastanesinin ne zaman açılacağı evler başta olmak kahvehanelerde sohbet konusu oldu. Mahalleye yerel seçimlerde önce gelen siyasetçiler hastanenin seçim sonunda açılacağını söylemişlerdi, seçimler geçeli çok oldu, ama hasta hala açılmadı.

Antalya Dösemealtı Hastanesı Ne Zaman Acılacak (4)

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri Şimdi de Temmuz ayında açılacağını basına açıkladı, bu kez de Sağlık Müdürü değişti. Döşemealtı Devlet Hastanesinin yüzde 99’u tamamlandı. Meraklı Çıplaklı Mahalle sakinleri her gün hastaneye gidip açılıp açılmadığını öğrenmeye çalışıyor.

HASTANE YOLU YAPILIYOR

Antalya Dösemealtı Hastanesı Ne Zaman Acılacak (1)

Çıplaklı mahallesindeki hastanenin yol yapım çalışması hala hazırda devam ederken, Sağlık Bakanlığından tüm personelinin ataması gerçekleştirildi. Ataması yapılan personellerden bazıları Şehir Hastanesinde seminerlere katılırken stajlarını da bu hastanede yapıyor. Temmuz sonunda açılacağı söylenen Döşemealtı Devlet Hastanesi için Çıplaklı Mahallesi sakinleri hastanenin bir an önce tamamlanıp hizmete girmesini istiyor ve konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Antalya’nın ulaşım krizi meclise taşındı… Meclisten Kepez’e özel istek Antalya’nın ulaşım krizi meclise taşındı… Meclisten Kepez’e özel istek

Antalya Dösemealtı Hastanesı Ne Zaman Acılacak (6)

“Hastanemiz aslında bitti sayılır, duyduğumuza göre, personel ataması yapılmış daha ne bekleniyor. Bir yolu kaldı deniyor, yol bir günde yapılır. Uzak hastanelere gitmekten bıktık, burnumuzun dibinde hastane var, biz hala diğer hastanelere gidiyoruz. Sağlık Bakanımız duy sesimizi, açılsın artık hastanemiz dört gözle bekliyoruz. Malzeme eksikleri olabilir göç yolda gide, gide düzelirmiş. Hastanemiz açılsın. Hastaneyi bizim mahallemize uygun görüp onay verenler, başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / AYFER ŞİMŞEK