Antalya’nın o mahallesi diken üstünde… Elektrikler uyutmuyor Antalya’nın o mahallesi diken üstünde… Elektrikler uyutmuyor

Kurban Bayramı öncesi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, mesaj yayınladı. Başkan Böcek, mesajında şu sözlere yer verdi:

“Birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, toplumsal barışın güçlendiği, sosyal dayanışmanın, sevgi, saygı ve hoşgörünün doyasıya yaşandığı bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban Bayramı’mız kutlu olsun.

Bayramlar, mutlulukların paylaşıldığı; birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendiği; insanların kaynaşmasına ve barışa aracılık eden özel ve önemli günlerdir. Kurban Bayramı da paylaşma, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın öne çıktığı önemli bir değerimizdir. Dini vecibelerini yerine getirirken ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı da unutmayalım.

TÜM EKİPLERİMİZ GÖREV BAŞINDA OLACAK

Siz değerli hemşerilerimizin keyifli, huzurlu bir bayram yaşaması için Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak tüm önlemlerimizi aldık. 9 günlük bayram tatili süresince tüm birimlerimizle görevimizin başında, sizlerin hizmetinde olacağız. Bize ihtiyacınız olan her an yanınızda olmayı sürdüreceğiz.

HİZMETLERİMİZ FARKLI NOKTALARDA OLACAK

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 3 farklı noktada ücretsiz kurban kesim hizmeti sunacağız. Kasaplarımız sağlıklı ve hijyenik koşullarda kesim yaparak vatandaşlarımıza hizmet verecek. Kurban kesimlerinin Antalya’mıza yakışır şekilde yapılması için Zabıta ekiplerimiz görev başında olacak. Kurban kesimlerinin sadece belirlenen yerlerde yapılması noktasında siz değerli hemşerilerimin gereken hassasiyeti göstereceğinize inanıyorum. Değerli hemşerilerimizin bayramlaşma geleneğini rahatça yerine getirebilmesi için ücretsiz ulaşım hizmetimiz bu bayramda da devam edecek. Belediyemize ait resmi plakalı toplu ulaşım araçları ve hafif raylı sistem araçları 4 günlük bayram süresince ücretsiz yolcu taşıyacak.

Bayramın huzurunu ve coşkusunu doyasıya yaşayacağınız, sevdiklerinizle bol bol keyifli ve mutlu zamanlar geçireceğiniz bir tatil olmasını diliyorum.  Bu bayramın size, ailenize, Antalya’mızda tatilini geçiren misafirlerimize, ülkemize ve tüm dünyaya sağlık, mutluluk ve huzur dolu güzel günler getirmesini diliyorum.  Kurban Bayramı’mız kutlu olsun.”

Kaynak: ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / BÜLTEN