Yaz aylarında yumurtadan çıkan sivrisinekler, bu yıl yağışın az olmasından dolayı yumurtadan erken çıktı. Antalya’da erken görülmeye başlayan sivrisinekler, belediyeleri alarma geçirdi. Erken uyanan sivrisinekler nedeniyle hastalıklarda beraberinde geliyor. Sivrisineklerle mücadele etmek için çalışmalar yürüten Antalya Büyükşehir Belediyesi gerek karada gerek denizde mücadele ediyor. Yaz aylarının en rahatsız edici sorunları arasında yer alan sivrisinekler için çalışmalarına hız kazandıran Antalya Büyükşehir Belediyesi, sivrisineksiz bir yaz için mücadele ediyor.

Sivrisinek Antalya Buyuksehir Belediyesi Mucadele (Small)

Sivrisineklerin birçok viral hastalığı taşımasından dolayı önlem almaya çalışan Antalya Büyükşehir Belediyesi, karadan ve denizden çalışmalarını yürütüyor. Sivrisineklerle mücadele etmeye çalışan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ilaçlama tekneleri falezleri denizden ilaçlarken, sokaklarda ise araçlarla ilaçlama yapılıyor.

Antalya’daki duyarlı vatandaş yavrular için 40 derece sıcakta evinde klima çalıştırmıyor! Antalya’daki duyarlı vatandaş yavrular için 40 derece sıcakta evinde klima çalıştırmıyor!

Sivrisineklerle Mucadele (Small)

SİVRİSİNEKLER EN ÇOK KİMİ ISIRIR?

Yapılan araştırmalara göre sivrisinekler bazı kişileri daha çok ısırıyor. Yaz aylarının çekilmez çileleri arasında olan sivrisinekler, bazı kan gruplarını, açık tenlileri, derisi daha ince olan kişileri daha çok ısırıyor. Ayrıca yapılan araştırmalara göre sivrisineklerin sevdiği bazı kokular olduğu ortaya çıktı.

Antalyada Sivrisinekler Uyandi (Small)

Sivrisineklerin karbondioksit gazına ve terle atılan bazı asitlere daha fazla ilgi gösterdiği ortaya çıktı. Bu nedenle de metabolizma hızını yükselten durumlarda sivrisineklere daha fazla maruz kalma riski oluşuyor.

Sivrisinekler Uyaniyor (Small)

Sabun ve parfüm kokusundan rahatsız olan sivrisinekler, ter kokan kişileri daha fazla ısırıyor. Bu nedenle her gün duş almak sivrisinekleri uzak tutuyor.

Sivrisinekler bazı renklere daha fazla ilgi gösteriyor. Mor, yeşil, mavi ve beyaz renkleri görmezden gelen sivrisinekler; turuncu, kırmızı gibi renklere daha fazla ilgi gösteriyor. Bu renkteki kıyafetler giymek sivrisinekleri cezbediyor.

Sivrisinekler hamile olan kadınları daha fazla ısırıyor.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN