Antalya Büyükşehir Belediyesi üreticiye ve üretime verdiği desteklerine kaldığı yerden devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, mayıs ayında tarıma verdiği destekleri anlattığı tanıtım filminde arıcılıktan salça üretimine kadar her anlamda üreticinin yanında olduğunu gözler önüne serdi.

Antalya’nın o mahallesi diken üstünde… Elektrikler uyutmuyor Antalya’nın o mahallesi diken üstünde… Elektrikler uyutmuyor

Manavgat Yardımlar Acıklandı (1)

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Başkan Muhittin Böcek önderliğinde tarımın her kolunda üreticiye destek olmaya devam ediyor. Kentte sürdürülebilir bir tarım planı doğrultusunda hareket eden Büyükşehir Belediyesi, üreticilerle işbirliği içinde bulunarak tarımın ve üretimin her adımında çiftçinin destekçisi olmaya devam ediyor. Sürdürülebilir tarım için bütün imkanlarını seferber eden belediyenin destekleri ile üretici de toprağına tutunmaya devam ediyor.

Manavgat Yardımlar Acıklandı (3)

KAŞ'TAN MANAVGAT'A UZANAN PROJELERLE ÇİFTÇİYE DESTEK OLUNDU

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin mayıs ayında tarıma ve üreticiye verdiği destek kapsamında Kaş'tan Manavgat'a uzanan projeler yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi, mayıs ayı desteği kapsamında Kaş ilçemizde boş tarım arazilerini değerlendirebilmek adına alternatif fide ve fidan desteklerinde bulundu. Elmalı'nın yuva mahallesinde artan girdi maliyetlerine karşı üreticinin yanında olarak süt yemi dağıtımı gerçekleştirdi. Kaş Akörü mahallesinde tarımsal sulama sistemi kurarak çiftçinin su sorununu çözdü. Akseki Minareli mahallesinde çiftçilerin talebi doğrultusunda kapalı sulama sistemi kurdu.

Manavgat Yardımlar Acıklandı (4)

BELEDİYE BİNASINDA ÜRETİCİYE EĞİTİM VERİLDİ

Üretimin her alanında vatandaşların yanında olmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda, Kemer bölgesinde arıcılık yapan vatandaşlara arı kovanı hibesinde bulundu. Türkiye'nin ilk tarım fuarı olma özelliğini taşıyan 27. Hasyurt Tarım Fuarı'nı gerçekleştirdi. Örtü altı üretimde bitki zararlarıyla mücadele kapsamında Manavgat ilçesinde üreticiye yapışkan tuzak desteği sağladı.

Manavgat Yardımlar Acıklandı (5)

Üreticiye her konuda destek sağlamaya devam ederek Antalya Büyükşehir Belediyesi binasında çiftçilere ücretsiz bir şekilde aşılama ve budama eğitimi verildi. Manavgat'ın Perakende Mahallesi'nde salça yapmak için büyük uğraşlar veren kadınların iş yükünü hafifletmek amacıyla salça yapım makinesi hibe edildi. Sapadere'de açılan İpek Evi'nde çocukların ipekböcekçiliğini yakından tanıması ve üretim sürecini öğrenmesi amacıyla kreşlere yönelik proje başlatıldı.

Muhabir: antalyaningundemi.com/EBRU ÇETİNKAYA