Antalya Büyükşehir Belediyesi, geleceğin yetişkinlerinin kendilerini daha iyi ifade edip başarılı olması için çalışmalara devam ediyor. Gençlerin faydalı ve üretken bireyler olması adına çalışmalarını sürdüren Belediye bu kapsamda HUB Antalya Girişimcilik Merkezi’nde “CV Hazırlama Eğitimi” verdi.

Girişimcilik Merkezi’nde Gençlere Cv Hazırlama Eğitimi (12)

Mersin’in kaderi Büyükşehir Belediye Başkanın elinde… Başkan Seçer onay verirse Mersin o yerleri kaybedecek Mersin’in kaderi Büyükşehir Belediye Başkanın elinde… Başkan Seçer onay verirse Mersin o yerleri kaybedecek

LİSE VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ KATILDI

İşkur’da İş ve Meslek Danışmanı olarak görev yapan Müge Bilen tarafından verilen eğitime, CV hazırlamayı öğrenmek ve işe alım konusunda daha rahat olmak isteyen gençler ilgi gösterdi. Lise ve üniversite öğrencilerinin katılım sağladığı eğitimde, “CV nedir? CV Çeşitleri, CV nasıl hazırlanmalı? “ gibi CV temelli konuların yanında,

Girişimcilik Merkezi’nde Gençlere Cv Hazırlama Eğitimi (13)

“Mülakat teknikleri, beden dili yönetimi, imaj yönetimi “ gibi konularda da eğitim verildi. Aldıkları eğitim sayesinde işe alım sürecinde daha az zorlanacağını belirten öğrenciler, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı eğitimden duydukları mutluluğu dile getirdi.

Girişimcilik Merkezi’nde Gençlere Cv Hazırlama Eğitimi (10)

“HER GENCİN BİLMESİ GEREKİYOR”

Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Kudret Çeliköz, her gencin iyi CV hazırlamayı bilmesi gerektiğini, CV’nin bir nevi kişinin reklamı olduğunu belirterek eğitimden mutluluk duyduğunu söyledi. Çeliköz, “Burada nasıl CV hazırlamam gerektiğini öğrendim. Önemli noktaların ne olduğunu, özellikle nereleri vurgulamamız gerektiğini öğrendim. Antalya Büyükşehir Belediyesi, uzman kadrolarıyla yine güzel bir eğitim verdi. Belediye yönetimine teşekkür ederim. “ dedi.

Girişimcilik Merkezi’nde Gençlere Cv Hazırlama Eğitimi (11)

“KISA SÜREDE ÇOK ŞEY ÖĞRENDİK”

Eğitime katılan Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Sinem Karakaş, “ CV hazırlamak, kariyer hedefi olan her birey için çok önemli. Güzel bir eğitim aldık. Kısa sürede birçok şey öğrendik. Önemli detaylara hakim olduk. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz ufak hataların dezavantajlarını öğrendik. Bunları nasıl düzeltebileceğimizi öğrendik. Bu eğitimin bize çok faydası olduğuna inanıyorum” dedi.

Kaynak: ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ/BÜLTEN