Engelliler haftası dolayısıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde özel bireyler için asker eğlencesi düzenlendi. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında temsili olarak askere uğurlanan özel bireylerin ellerine kına yakıldı. Düzenlenen etkinlikte özel bireyler, davul ve klarnet eşliğinde oynayarak doyasıya eğlendi. Sırtlarına Türk bayrağı işlenen örtüler asılan özel bireyler, İstiklal Marşı’nı okudu. Etkinlikte özel birey aileleri gözyaşlarına boğuldu. 

Whatsapp Image 2024 05 16 At 13.05.22 (Small)

AİLELER DUYGUSAL ANLAR YAŞADI

Duygusal anların yaşandığı etkinliğe katılan İbrahim Karaman’ın (21) babası Abdullah Karaman, “Çok muhteşem bir şey. Keşke sağlıklı olsalardı da cepheye gidebilselerdi. Anlatılmaz ancak yaşanabilecek bir duygu bu” sözlerine yer verdi.

Whatsapp Image 2024 05 16 At 13.05.21 (Small)
Temsili olarak askere gidecek olan İbrahim Karaman’ın kız kardeşi Ayşe Karaman, “Kardeşim bir günlüğüne de olsa asker oluyor. Küçükken askere giderse üzülürüm diye düşünüyordum sonra gidemeyeceğini öğrendim. Bir günlük de olsa böyle bir organizasyon yapılması çok güzel. Çok duygulandım. O duyguları tatmaları çok güzel. Kendisini bugün özel hissediyor, çok mutlu. Çok güzel bir etkinlik” dedi.

Antalya’nın Yörükleri Kepez’de buluştu Antalya’nın Yörükleri Kepez’de buluştu

Whatsapp Image 2024 05 16 At 13.05.22 (1) (Small)

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ANLAMLI ETKİNLİK

Etkinlikte konuşma gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Demir, ailelerin ve gençlerin bu mutlu anlarına şahit oldukları için çok mutlu olduklarını belirtti. Demir, konuşmasının ardından özel bireylere zarf içerisinde temsili harçlık verdi. Törenin ardından özel bireyler, temsili askerlik yapacakları askeri birliğe gitmek için otobüslere bindirildi.

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK