Türkiye’nin çalışmalarına başarı ödülleri Türkiye’nin çalışmalarına başarı ödülleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından önemli bir uyarı yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kemer-Çamyuva Atıksu Arıtma Tesisi ve Bağlantılı Altyapı Tesislerinin yapımı için ihale gerçekleştirmiş ve şubat ayında inşaat başlamıştı.

Antalya'nın Kemer İlçesine bağlı Kuzdere Mahallesi Kader Buse Acar Caddesi Akçasaz Mevkiinde bulunan arazi üzerinde yapılacak arıtma tesisi otellerin yoğunlukta olduğu Çamyuva ve Tekirova Mahallelerine hizmet verecek.

Ancak turizm sezonuna kısa bir süre kala devam eden inşaat bazı aksaklıkları da beraberinde getiriyor. Yapım yeri eleştiri konusu olan tesisisin inşaatı nedeniyle Kemer’in bir bölümü susuz kalacak.

Antalya Kemer Yol Kapalı (Small)

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ UYARDI

Konuyla ilgili “Önemli uyarı” diye yazılı açıklama yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi vatandaşları su kesintileri nedeniyle uyardı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“7 Mayıs 2024 Salı (bugün) sabah 08.30 ile 18.00 arası Kemer Çamyuva Mahallesi Turizm Caddesi’nde yapımı Turizm Bakanlığı tarafından devam eden atıksu terfi hatlarının içme suyu hatları ile aynı güzergahtan geçmesinden kaynaklı, içme suyu deplasesi yaopılacak olup Kemer Çamyuva Mahallesi’nde  söz konusu satler arasında su kesintisi yaşanabilecektir.

Vatandaşlarımızın  mağduriyet yaşamaması için gerekli önlemleri almaları rica olunur” dendi.

Muhabir: NİHAT TOKLU