Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin tarıma olan desteği hız kesmeden devam ediyor. 2 dönem üst üste belediye başkanı seçilen Muhittin Böcek, üreticiye olan desteğini sürdürüyor. Kurdukları güneş enerji santralleri ile üreticinin tarımsal üretimde ihtiyaç duydukları enerjiyi güneşten almalarını sağlıyor. Elektrik giderlerinin yüzde 85’ini karşılayan Antalya Büyükşehir Belediyesi bu projesi ile üreticiye büyük bir destek sağlıyor.

Gunes Enerji Santrali (Small)

BÜYÜKŞEHİR ÜRETİMDE BOLLUĞU GETİRİYOR

Başkan Muhittin Böcek, üreticiye olan desteğine hız kesmeden devam ediyor. Sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı bir video ile kurdukları güneş enerji santralleri ile üreticinin tarımsal üretimde ihtiyaç duydukları enerjiyi güneşten almalarını sağladıklarını duyurdu. Üreticinin elektrik giderlerinin yüzde 85’ini karşılayan bu proje ile Başkan Böcek, çiftçilerin yükünü azaltıyor.

Gunes Enerji Santrali Abb (Small)

Antalya’ya bayramda 1 milyonu aşan ziyaretçi… Yer bulamayan valiyi arıyor Antalya’ya bayramda 1 milyonu aşan ziyaretçi… Yer bulamayan valiyi arıyor

Başkan Böcek’in sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, “Tarımsal üretimde güneş enerjisinden yararlanmak üzere kurduğumuz paneller sayesinde çiftçimizin elektrik giderinin yüzde 85’ini karşılıyoruz. Üretimde giderleri azaltıyor, bolluğu ve bereketi getiriyoruz. Büyükşehir üretimin maliyetini düşürüyor, tarlalarımız değer kazanıyor” sözlerine yer verildi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN