Antalya Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir çalışıyor Antalya kazanıyor mottosu ile çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Tarımdan, ekonomiye, ekonomiden sağlığa birçok alanda çalışmalar yürüten Başkan Böcek Antalya’da yürüttüğü projeler ile adından sık sık söz ettirmeyi başarıyor. Başkanlığının 2. Döneminde çalışmalarına hız kazandıran Başkan Böcek, birçok projeye imzasını atarak vatandaşların sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyor. Korkuteli’de kurulan Yaş Meyve-Sebze Kurutma Entegre Tesisi ile ürünlerin daha uzun süre dayanarak ülkeye katma değer yaratırken bölge halkına da iş imkanı sunmayı hedefliyor.

Yas Meyve Sebze Kurutma Entegre Tesisi Insaat (Small)

ÜRÜNLER DAHA UZUN SÜRE SAKLANABİLECEK

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Birçok alanda yaptığı projeler ile adından sık sık söz ettiren Başkan Böcek, Korkuteli Bozova Yaş Meyve Sebze Kurutma Entegre Tesisi ile yerel ürünleri daha uzun süre saklayarak, yurt içi ve yurt dışında daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor. Öte yandan kurulan bu tesis sayesinde bölge halkına da iş imkanı sağlıyor.

Yas Meyve Sebze Kurutma Entegre Tesisi (1) (Small)

ATSO’da Başkan Ali Bahar için veda töreni ATSO’da Başkan Ali Bahar için veda töreni

İSTİHDAM İMKANI SAĞLAYACAK

Başkan Böcek sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı bir video ile tesis hakkında bilgilerde bulundu. Yayınlanan videoda, “Korkuteli Bozova’da kısa sürede tamamladığımız Yaş Meyve-Sebze Kurutma Entegre Tesisi ile şehrimize ve ülkemize katma değer yaratıyoruz. Meyve ve sebzelerin işlenerek yurt içi ve yurt dışına pazarlanacağı bu tesis aynı zamanda bölge halkına yeni bir istihdam imkanı da sağlayacak. Üreterek kazanmak Korkuteli’ye, Yaş Meyve-Sebze Kurutma Entegre Tesisi ise şehrimize çok yakıştı” sözlerine yer verildi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN