Bundan tam 16 yıl önce Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Doğu Garajı için çalışmalara başlamış, ardından Büyükşehir koltuğuna oturan Muhittin Böcek bu çalışmaları ilerletmişti. Bugünse Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi adeta bir cazibe merkezi. Peki bu merkezin içinde neler var?

DOĞU GARAJINDA SANAT VAR

Uluslararası film festivallerine ve bir çok sanat etkinliğine ev sahipliği yapan Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi, sanatseverlerin bir numaralı durağı oldu. Kültür merkezinin içinde Antalya Şehir Tiyatroları adı altında iki tiyatro salonu bulunuyor ve her ay yaklaşık 15 oyun tiyatro severlerle buluşuyor.

Antalya'da çocuklar parksız kaldı… Aileler belediyelere seslendi Antalya'da çocuklar parksız kaldı… Aileler belediyelere seslendi

İçerisinde dekor atölyeleri de bulunan kültür merkezinin, üst katlarında kent konservatuvarında müzik ile sahne ve gösteri sanatları eğitimi veriliyor. İki önemli arter üzerinde bulunan sokaktan direkt ulaşılabilen yeme-içme yerleri ve mağazalar, kompleksin merkezinde yer alan güncel pazaryerini çevreliyor. AVM’nin çatı tribünü, misafirlerine Antalya’nın eşsiz güzelliğine sahip deniz ve dağların manzarasını sunuyor.

66905646 1632736911 (Small)-1

İÇERİSİNDE YOK YOK

Sanat merkezlerinin yanı sıra 66 bin metrekare gibi geniş bir alana sahip kültür merkezinin alt zemin katında 64 adet dükkan, 2 restoran, 1 market, zemin katında 75 adet dükkan, 4 mağaza, 2 restoran, 1 kafe, birinci katında 72 adet dükkan, ikinci katında 61 adet dükkan, üçüncü katta 16 adet dükkan, 2 kafe, 1 eğlence alanı bulunuyor. Kent merkezine gelen tur otobüsleri için 29 araçlık otobüs&minibüs otoparkı ve dinlenme noktası bulunurken, yer altında da üç katlı toplam 575 araçlık bir otopark bulunuyor.

Antalya Dogu Garaji Ticaret Merkezi 4 (Small)

ULAŞIM OLDUKÇA RAHAT

İlk bodrum katındaki otobüs garajı Antalya kent merkezine gelen ziyaretçileri Doğu Garajı’na ve güney parselindeki Antalya Nekropol Müzesi’ne ulaştırıyor. Kültür merkezinin  Kuzeyinde yer alan Doğu Garajı adındaki tramvay durağında inenler ise direkt merkezin önünde inerek kültür merkezine kolayca ulaşabiliyor.

Muhabir: Hasan Hatapçı