Antalya’nın o ilçesinde sıkı yönetim Antalya’nın o ilçesinde sıkı yönetim

Demirden dikilmiş, durak levhası yanında ayakta 40 derece güneş altında halk otobüsünün gelmesini bekleyen yolcular,  kapalı durağın bir an önce yapılmasını istedi. Geçtiğimiz Çarşamba günü de otobüs bekleyen bir bayan yolcunun güneş altında kalmaktan baygınlık geçirdiğini söyleyen Çıplaklı Mahallesi sakinleri” Çok üzüldük, ambulans çağırdık, ama ambulans gelinceye kadar yoldan geçen bir otomobil sürücüsü yanındaki kızı ile birlikte hastaneye götürdü.

Yol Var Durak Yok (4)

Bayılan hanımın kızı daha önceki otobüsü kaçırdıklarını ve saatlerce güneşin altında ayakta otobüsün gelmesini beklediklerini söylemişti. İllaki kapalı oturaklı durak yapılması için birinin ölmesi mi? bekleniyor.  Çok acil kapalı oturaklı durak istiyoruz. Ve bir de bu bölgeye eski otobüsler veriliyor, yeni klimalı otobüs istiyoruz.

Yol Var Durak Yok (3)

Bu otobüsten Bilim Üniversitesinde okuyan yüzlerce yabancı öğrenci, Çıplaklı mahallesinin Burdur yolu sağında oturan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesinin Rehabilitasyon merkezine gidip-gelenler, konaklarda çocuk, hasta bakanlar, temizlik görevlileri, çeşitli inşaatlarda çalışan işçiler, emekliler, yararlanıyor. Yabancı üniversite öğrencileri unutmayalım onlar birer turizm elçisidir” şeklinde konuştular.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA