Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi ücretsiz bir şekilde atölye çalışmaları yapıyor. Karaalioğlu Parkı içerisindeki merkezde gerçekleştirilen etkinliklerde her ay farklı etkinlikler düzenleniyor. Herhangi bir yaş sınırı bulunmayan etkinliklerin mayıs ayı çalışmalarında çocuklar için sanal oyun VR atölyesi, yetişkinler için ise el yapımı kağıt, gıda torbaları dikimi, atık kağıttan biblo yapımı gibi çeşitli hizmetler yer alıyor.

Atölye1 (Small)

ETKİNLİKLER HERKESE AÇIK

Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi, çocuk yetişkin ayırt etmeden bilimsel ve sosyal becerileri geliştiren etkinliklerde bulunmaya devam ediyor. 'Sürdürülebilir ve Yaşanabilir Antalya' mottosuyla çalışmalarını devam ettiren atölyede mayıs ayı etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. 3-28 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlikler, Karaalioğlu Parkı içinde herkesin katılımına açık bir şekilde devam ediyor.

Atölye5 (Small)

Bu bitkiler sadece Antalya’da var… Antalya'da tehlike büyüyor Bu bitkiler sadece Antalya’da var… Antalya'da tehlike büyüyor

SANAL OYUN ATÖLYESİ

7-14 yaş grubundaki çocuklar için düzenlenen etkinlikte sanal gerçeklik ile çocuklara çevre bilinci aşılanmaya çalışılıyor. Sanal gerçeklik oyunlarıyla, çocuklar Antalya'nın doğal güzellikleriyle tanışırken, deniz ve doğa ekosistemini öğrenerek çevre bilincine eğlenerek sahip oluyor. Bu etkinlik sayesinde çocuklar çevreyle etkileşim içinde bulunurken aynı zamanda çevre bilinçleri de gelişmiş oluyor.

Proje kapsamında yer alan oyunlardan bazıları Falezlerde bulunan su altı, Patara’da deniz kaplumbağaları, Termessos'ta kuşlar âlemi, orman yürüyüşü ve doğada kamp şeklinde sıralanıyor. Eğlendirirken öğreten etkinlik ile çocuklar Falezlerin su altı dünyasını sanal gerçeklik gözlükleriyle keşfedebiliyor, Patara’da deniz kaplumbağalarını yakından görüp Termessos Antik Kenti'nde bulunan kuşları gözlemleyebiliyor.

Atölye3 (Small)

YAŞ SINIRI YOK

Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliklere herhangi bir yaş sınırı olmadan tüm vatandaşlar ücretsiz katılabilir. Atölye ve etkinlikler hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, www.antalya.bel.tr sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip ederek atölye çalışmalarına ve takvimine ulaşabilir.

Atölye6 (Small)

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN