Mersin Valisini büyük bir heyecanla bekledi… Mersin’de büyük kavuşma Mersin Valisini büyük bir heyecanla bekledi… Mersin’de büyük kavuşma

Antalya'nın en güzel ilçelerinden birisi olan en doğudaki ilçesi Gazipaşa'da yaza hazırlıkları aralıksız olarak devam ediyor.

Gazipaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müğdürlüğü ekipleri aralıksız çalışmalarla Gazipaşa’yı yaklaşan yaza hazırlıyorlar. İlçede devam eden bahar bakımı ve yaza hazırlık çalışmalarında ilçede bulunan park ve bahçeler, yeşil alanlar, boş arsalar, cami bahçeleri ve kırsal mahallelerde meydanlar, bağlantılı ara arter ve yol kenarları ile kaldırımlarda hava sıcaklıklarının artması ve yağışlar sonrası tabiatın canlanmasıyla uzayan çimleri biçme ve yabani otlardan arındırma mesaisini sürdürüyor.

AMAÇ GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİ ENGELEMEK

Gazipaşa Belediyesi ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarla ilçenin ve kent merkezinin daha güzel bir görünüme kavuşması ve görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Çalışmalarla bir yandan uzayan otlar kesilerek haşerat ve sürüngenlerin barınması engelleniyor. Belediye ekipleri motorlu ot biçme makinaları ile otları buduyor. Bir başka ekipte otları tırmıklayarak traktör yardımı ile otları topalıyor.

Gazipasa Da Her Yer Ilaclaniyor (Small)

BAŞKAN YILMAZ "ÇALIŞMALARIMIZ YOĞUN TEMPODA SÜRÜYOR"

Öte yandan çalışmalarla ilgili bilgi veren Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, ilkbahar dönemi bakımı ve yaz mevsimine hazırlık çalışmaların yoğun bir tempoyla sürdürdüğünü söyledi. Hedeflerinin daha temiz ve daha yaşanabilir bir ilçe oluşturmak istediğini belirten Başkan Yılmaz, "Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün yürüttüğü çalışmalara zaman zaman ilgili diğer birimlerimiz de destek veriyor. Bu kapsamda, ilçe genelindeki yeşil alanlarda çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştirerek bu bölgeleri daha temiz ve düzenli hale getirmenin gayretini gösteriyoruz. Alanlarda çevre düzenleme, yabani bitki temizliği, çiçek temizliği, budama, ot biçme ve sulama gibi çalışmalar yürüten ekiplerimiz, şehrimizi yaz dönemine hazırlıyor.” dedi.

Muhabir: NİHAT TOKLU