İlk eylem Konyaaltı Kent Meydanı'nda gerçekleştirildi. Hayvan Koruma Kanunu'nda düzenlenen düzenlemeye ilişkin yaklaşık 300 hayvansever bir araya geldi. Zaman zaman sloganlar atan gruptakiler, 'Uyutma, kısırlaştır, aşılat ve yaşat', 'Sokak hayvanları ölmesin' yazılı pankartlar açtılar.

62467 (1) (Small)

Bazı hayvanların ise yüzlerini kedi ve köpek şeklinde boyamasına dikkat edildi. Grup adına konuşmakta olan Erken Er, "Bugün burada kendi adına konuşamayan canlarımızın gücü savunmak, onların adalet istemek için toplandık. Bugün burada, 'Hiçbir cana zarar veririm' demek için bir araya geleceğiz.

62467 (2) (Small)

Antalyalılar defalarca satışa çıkan MarkAntalya’nın akıbetini merak ediyor? Dev satış ne oldu? Antalyalılar defalarca satışa çıkan MarkAntalya’nın akıbetini merak ediyor? Dev satış ne oldu?

Hayvanlara yönelik suçları ciddi biçimde cezalandırmanın. Sivil toplum dönemlerinde, veteriner hekimler, gönüllüler olarak sürekli dediğimiz gibi kısırlaştırıp, yaşatmak konusunda devletin başlatacağı seferberlik sırasında yanında olacağız.

62467 (5) (Small)

Yolun kısırlaştırma olduğunu söylüyor, bilim insanlarına kulak verin" dedi. Kent Meydanı'nda hacimlerin anlatımının ardından dağıldı.

62467 (4) (Small)

Bir grup hayvansever de Attalos Heykeli'nin önünde toplanıp eylem yaptı. Yaklaşık 200 kişilik grup attıkları sloganlar ve taşıdıkları pankartlarla yapılacak düzenlemenin yanlış olduğunu savundu. Konuşmaların ardından eylem olaysız bir şekilde sona erdi.

Kaynak: DHA