Kurban Bayramı öncesinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Ankara'ya giderek Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan'ı ziyaret eden Antalya Toptancı Hal Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği (ANTKOMDER) Başkanı Hasan Ali Yılmaz, sorun ve isteklerini aktardı. Başkan Yılmaz ve dernek yöneticilerine bu sırada AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Ethem Taş ve Tuba Vural Çokal da eşlik ederek destek sundu.

Dikkat! Antalyalılar dışarı çıkmayın… 23 Temmuz Salı Günü Antalya Hava Durumu Dikkat! Antalyalılar dışarı çıkmayın… 23 Temmuz Salı Günü Antalya Hava Durumu

BİR ALIP İKİ ÖDÜYORUZ

Hal Esnafı Sorunları (2)

Ankara'da yaptıkları görüşmelerle ilgili bilgiler veren ANTKOMDER Başkanı Yılmaz, "Biz yıllardır tüccarlardan yüzde 1 rüsum alıyoruz, ancak bunu devlete yüzde 2 olarak ödüyoruz. Bu da komisyoncularımızın hem maliyetini arttırıyor hem de gelirlerini düşürüyor. Bizimle hiç ilgisi alakası olmayan nedenlerden dolayı ödediğimiz bu yüzde 2'nin yanlış olduğunu ve yüzde 1 olarak ödememiz gerektiğini ilettik" dedi.

HALLER ARTIK İHALE OLMAMALI

Yılmaz, "Ayrıca yeni çıkan bir yasayla hal bünyesindeki tüm işyerleri 2030 yılında tekrar ihaleye çıkacakmış ve bu ihale de her 10 yılda bir yenilenecekmiş. Bunu da doğru bulmadığımızı, biz bu işyerlerine girerken zaten bedellerini ödediğimizi ve her 10 yılda bir yeniden bedel ödemenin yanlış olduğunu anlattık. Artık Toptancı Hallerinin ihale edilmesinden vazgeçilmesi gerektiğini de söyledik" diyerek şöyle devam etti:

Hal Esnafı Sorunları (3)

OLUMLU BİR SONUÇ ALDIK

"Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Gürcan da bu taleplerimiz karşısında bizlere son derece olumlu bir yaklaşım gösterdi. Çözüm konusunda da elinden geleni yapacağını söyledi. Biz de bu sıkıntılarımızın çözüleceğini ümit ediyoruz. Bakan Yardımcımız Gürcan'a ve her zaman olduğu gibi yine bizleri yalnız bırakmayan Antalya Milletvekillerimiz Mustafa Köse, İbrahim Ethem Taş ve Tuba Vural Çokal'a da tüm üyelerimiz adına bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / SERCAN AYTIŞ